Araba tutması

Ben de aynı sorunu yaşıyorum :( Ortaokulda iken Çanakkale gezisi vardı. İstanbul Çanakkale arası yolda gidişte tam 9 kez kusmuştum. Dönüşte öğretmenimle konuşmuştum ve ön koltuğa oturup yolu izleyerek geri dönmüştüm. Bu şekilde yapınca hiç kusmadım. Sen de öne oturup yolu izlemeyi deneyebilirsin
Sen yine cesaret edip gezilere katılmışsın 😂 Ben bu sorun yüzünden gezilere bile katılmıyorum.
Bende de aynı sorun var. 3-4 Yıl önce Ordu'ya tatil için otobüsle gidiyordum. Araba tutması o kadar çok kötü bir duruma düşürdü ki perişan bir duruma gelmiştim. Her vakit kusuyordum yani. Çözümü ise basit. Doktora gitmek. Ben doktora gitmiştim. Doktor bana hap yazmıştı. Artık her uzun yol yolculuklarında veya başka yerlere gittiğimde bu hapı kullanıyorum. Mümkünse doktora danışın.

Not: Bu hapı her yerde kullanmadığımı belirtmek isterim. Yani toplu taşıma araçlarında yani halk otobüsü, minibüs vb araçlarda araba tutması problemi yaşamadığım için kullanmıyorum. Genelde bu hapı şehirler arası otobüslerde yolculuk yaparken kullanıyorum.
Hangi polikliniğe gitmiştin acaba

Merhabalar, beni çok fena araba tutuyor yani öyle böyle değil, çok fena. 10 dakikalık yolda bile oluyor. Yani bu hayatımı da etkiliyor normal olarak. İnşallah bu yıl üniversiteye gideceğim ama bu sorun yüzünden uzak yerleri yazmaya korkuyorum. Var mıdır bunu kökünden söküp atmanın bir yolu? Bir de internette benzin içmenin çözüm olacağını gördüm. Bunu deneyen biri var mı aranızda?
Benzin içmek derken? :D Onun harici bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Araba yolculuğuna çıkmadan önce bir şey yiyip içmeyin. Camdan dışarı bakmayın başınız aşağıda kalsın. Mümkünse gözünüzü kapatıp arkanıza yaslanıp müzik dinleyin, orada olmadığınızı hayal edin.

Bende de çok oluyor(du). Hap içiyorum uzun yola çıkacağım zaman. Genel olarak telefona bakacaksam bu ya satranç oynamak için ya da kitap okumak için bakıyorum ki bunun dışındaki tüm telefon aktivitelerimde midem bulanıyor. İleri doğru bakın, eğer toplu taşımadaysanız ayakta durmak faydalı olabilir.

Merhabalar, beni çok fena araba tutuyor yani öyle böyle değil, çok fena. 10 dakikalık yolda bile oluyor. Yani bu hayatımı da etkiliyor normal olarak. İnşallah bu yıl üniversiteye gideceğim ama bu sorun yüzünden uzak yerleri yazmaya korkuyorum. Var mıdır bunu kökünden söküp atmanın bir yolu? Bir de internette benzin içmenin çözüm olacağını gördüm. Bunu deneyen biri var mı aranızda?

Ufuk çizgisini görün. Arka koltukta eğer ufuk çizgisine bakmaz iseniz, kulağınız hareket ettiğinizi raporlar ama göz ise sabit olduğunuzu raporlar. Bu uyuşmazlık bazı etkilere sebep olabiliyor.

Benzin değil mazot daha iyi gelir :D Allah'ım ya, üstüne bir de çakmak bas boğzaından daha çok temizlenir karbüratörler :D

İlacı var arabaya binmeden 5 dk önce metpamid içiyorsun mümkünse hafif açken içilmesi lazım.
Arabanın en gerisine değil ön koltuğu tercih edin. Camdan dışarı uzak bölgelere bakmayı deneyin.

Yaş küçük büyük ihtimal. İlerleyen yaşlarda düzelecektir. Yine de şüphen varsa bir KBB doktoruna bir de nöroloğa gözükebilirsin.

Miden bulanıyor ise 2-3 tane kurufasulye pişmemiş at ağzına su ile yut. Cidden işe yarıyor.

Geri
Yukarı