Annem ve babamın boşanmasını istiyorum

Baba büyük ihtimalle şiddete meilli. Annen sadece kendisine bulaşmıyor diye onu iyi biri sanmış. Bu senin sorunun değil. Yani... kısmen.

Bunların tamamını bir Podcast'te dinlemiştim ve tamamen doğru şeyler. Günümüzde "bad boy" seven kızların da gelecekte karşılaşacağı şeyler bunlar.
Tam olarak onu dememiştim ama benzer. Adamın şiddete meilli olduğunu biliyor, fakat kendisine yapmadığı için onu iyi biri sanıyor.

Yaklaşık 3-4 yıl önce benim annem ve babamda boşandı. Son kavgaları çok şiddetli ve kötüydü.Kavganın sonucunda boşanmaya karar verdiler ve şu an ikiside çok mutlu.
Babam şiddete meyilli,sinirli biri olmaktansa bir anda pamuk gibi bir adam oldu.
Yani tahminimce boşanırlarsa iyi olur ikisi içinde. Eğer bir gün fikrin değişir ve boşanmalarını engellemeye çalışırsan sakın öyle yapma. Zamanında bende yaptım pişman oldum.

Yaklaşık 3-4 yıl önce benim annem ve babamda boşandı. Son kavgaları çok şiddetli ve kötüydü.Kavganın sonucunda boşanmaya karar verdiler ve şu an ikiside çok mutlu.
Babam şiddete meyilli,sinirli biri olmaktansa bir anda pamuk gibi bir adam oldu.
Yani tahminimce boşanırlarsa iyi olur ikisi içinde. Eğer bir gün fikrin değişir ve boşanmalarını engellemeye çalışırsan sakın öyle yapma. Zamanında bende yaptım pişman oldum.
Adınıza mutlu oldum.

Arkadaşlar babam aslında hiç şiddet uygulamaz sadece çok kızdığında yapar. Ama dün ilk kez babamın anneme el kaldırdığını gördüm. Anneme onu yaptığı gibi birden babama tekme attım ama neden attım bilmiyorum sanki vücudum kendisi yapmış gibi hissettim. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Annem boşanmak istiyorum falan dedi ama en sonda birden kızgınlığı gitti barıştı ama babamı hala sevmiyor gibi hissediyorum.
Annemin mutlu olmadığını biliyorum. O mutlu olmadığı için ben de hiç mutlu değilim bu dönemde. Büyük ihtimalle ben ve ablam için boşanmıyorlar ama ben boşanmalarını istiyorum. Boşansalar annemle daha çok mutlu olacağız. Bu sabah konuşmak istedim ama söyleyemedim.
Kahvaltıya geliyormuş babam. Gene aynısını yaparsa ne yapacağım?
Babam geldi. Hiçbir şey olmamış gibi davranıyor. Annem de barışmış gibi. İnşallah hep böyle kalır.
Arkadaşlar moralim bir tık düzeldi. Barıştılar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı