Arabayı park halinden çıkarınca fren sıkışması

1 hafta içinde bile yüzeysel pas tutabilir diskler. Fakat sorununuz o mu bilmiyorum.
Park freniniz manuel tip ise park halinde çok sert çekmekten olabilir, halat özelliğini yitirmiş olabilir, arka fren kampana ise geri çekme mekanizmasında veya yayında problem olabilir(disk ise bile balatayı geri iten bir yay var o gevşemiş olabilir),
Park yerinize gelirken aşırı fren yapıp park ediyorsanız yapabilir. Soğukta nemlenip veya ıslanıp gece donunca yapabilir. Aklıma gelenler bunlar.

Mantıklı aslında hocam halatta sıkıntı olabilir dediğiniz gibi.

Pas durumuna pek hakim değilim fakat, Yüksekova'da görevde iken aracı sabah çalıştırmak için ter dökerdim onu hallettikten sonra araç el freni çekikse belli bir süre tekerler kızaklayarak geliyordu peşimden. Sonra açılıyordu. Donma ihtimali olabilir mi?

Bursa'da deniz seviyesinde yaşıyoruz pek soğuk olmuyor hava. Zaten sadece akşamdan sabaha değil yarım saat 1 saat park halinde kalınca da aynı şey oluyor.

Pas durumuna pek hakim değilim fakat, Yüksekova'da görevde iken aracı sabah çalıştırmak için ter dökerdim onu hallettikten sonra araç el freni çekikse belli bir süre tekerler kızaklayarak geliyordu peşimden. Sonra açılıyordu. Donma ihtimali olabilir mi?
Kütahyada çok soğuk havalarda el freni donduğu oluyordu, dikkatimi çekmişti bölge halkı soğuk havalarda ev freni çekmiyordu, vitese takıp takoz, taş vs kullanıyordu teker altına.
Not: Sanayiye ustaya gitmeden bir balata spreyi alıp temizlemeyi deneyin sorun devam ederse gidin, sanayiye düşenin allah yardımcısı olsun. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı