Arabistan'dan İphone 5S Getirilir mi ?

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
Merhaba arkadaşlar, bir tanıdık Umre'ye gidiyor, ben de hemen atlayıp bana 5S alsana dedim. Fakat oradaki üründe sorun çıkar mı, güvenilir bir firma var mı, Türkiye'ye geri dönünce sorunlu olduğunu anlarsam ne yaparım ? Gibi sorularımın cevabını veremiyorum. Bunun için size başvuruyorum.

Bana şundan lazım;

viewmasterviewer.jpg

IQRI: Ben orada Made in Belgium yazısı gördüm :D

Burak abi: Şimdi içimi kurtlar yeyip bitirdi işte. Pasaporta nasıl ve ne kadara işletilir ?

Birde sizden tam emin bir bilgi alayım. Bana İphone 5S 1500 TL civarı dediler. Doğru mu, sizce Arabistan'dan almaya değecek mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden Hacc'dan gelenler hep bu makineden getirirdi ama 3D değildi.
Pasaport kayıt işlemi 119TL imiş. GSM bayiilerine sor bakalım ne diyorlar. Uygulama eksikliği olayını, ön kamerayı kullanamama okumuştum ve çözümü yokmuş.

GSM bayiileri bu bildiğimiz Vodafone, Avea falan mı ? Çok gereksiz yerlerden bilgi eksikliğim var, yarın gidiyorlar ondan biraz aceleciyim, iletişim kurmakta zorlanabiliriz orayla. Burada bozulsa garanti geçerli olur mu? En iyisi almasam mı ya :D

Jarir Bookstore ...not just a bookstore
Bu sitede ki ürünlerin sıkıntılı olacağını düşünmüyorum bir tanıdığım almıştı.

Bozulursa garanti geçerli olmaz.
Sen bilirsin orda da 1600 lira falanmış Türkiye'de 2.000 lira. Herhangi bir arıza durumda ortada kalırsın Arabistan'dan alırsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pasaport kayıt olayı sorun olmaz. Şimdi baktım da çok kişi getirtiyormuş, bayağı ucuzmuş sen de al. Fakat belli firmalardan alması gerek ve alırken FaceTime özelliği dahil olanlardan istemeli. Onlar biraz daha pahalı oluyor. Kart takıp Unlock kontrol edilmeliymiş.

Mesela yazılanlara göre Medine'de Mescidi Nebevi'nin orada Arabistan operatörü STC'nin mağazası varmış. Kredi kartına taksit yapıyormuş.

- - - Güncellendi - - -

En güvenilir mağazalardan biri de 'Jarir Book Store' imiş. 2799 SR (FaceTime dahil) fiyatı var.
http://www.jarirbookstore.com/html/Jarir_iphone5s.asp

Yurdışından getittirsen bile 1 yıl garantisi Türkiye'de devam ediyor ancak sadece 1 yıl. Türkiye'den alınanlar gibi 2 yıl değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı