Araç çizik gidermek

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar bu sabah aracımda daha önce olmayan çizikler gördüm, kimsenin günahını almak istemem ama ya birisi çizdi ya da tarla, ova yolunda ağaçlara dallara sürtünerek olmuştur diye düşünüyorum. Soruma gelecek olursak bu çizikleri giderme yolu var mıdır? Normalde baktığınızda çoğunuz fazla bir şey yok diyecektir fakat bu benim kendime ait ilk aracım az da olsa emeğim de var, o yüzden içim hiç rahat değil. Geçenlerde eski komşumuzun kendi başına aracına bir diş macunu benzeri tüp ile aracına pasta sıkıp bez yardımıyla ovaladığını gördüm söylediğine göre hafif çizikleri kapatıp parlatıyormuş. Bunun doğruluğu var mıdır?

55ea383a-9ea1-4405-9a71-e9b1d96a7e0f.jpg

d132b77d-f338-48e3-8146-3dd4fb62c4a8.jpg

Bunun gibi arkaya doğru uzanan kapıların üzerinde birkaç çizik daha var.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam attığınız ürünü google'da aratıp inceledim genelde bu ürünü parlatmak, boya korumak ve cila amaçlı kullandıklarını gördüm çizik giderme ile ilgili hiçbir yorum veya gönderi bulamadım attığınız dışında. Acaba siz denedinizmi daha önce ?

Hocam attığınız ürünü google'da aratıp inceledim genelde bu ürünü parlatmak, boya korumak ve cila amaçlı kullandıklarını gördüm çizik giderme ile ilgili hiçbir yorum veya gönderi bulamadım attığınız dışında. Acaba siz denedinizmi daha önce ?
Ürünün hem kendisini aynı zamanda hızlı cilasını kullanıyorum, zaten piyasada olan çoğu pastalar çizik kapatmada etkilidir. Videoda 10.sn'den sonra gösterilen çizikleri gördünüz sanırım değil mi?
Çizik var, çizik var bilmem anlatabildim mi?
Derin bir çiziği pasta cila zaten kapatamaz, resimlerden tam anlaşılmıyor yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum, çizik kılcal ise büyük oranda gidecektir.

Ürünün hem kendisini aynı zamanda hızlı cilasını kullanıyorum, zaten piyasada olan çoğu pastalar çizik kapatmada etkilidir. Videoda 10.sn'den sonra gösterilen çizikleri gördünüz sanırım değil mi?
Çizik var, çizik var bilmem anlatabildim mi?
Derin bir çiziği pasta cila zaten kapatamaz, resimlerden tam anlaşılmıyor yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum, çizik kılcal ise büyük oranda gidecektir.

Üzerine basa basa çizik var çizik var demenize gerek yok görüyorum. Gözüm var sonuçta fakat orada anlatmak istediğim şu;

Piyasada her türlü sorunu gideren bir sürü ürün var bunların hepsi gerçek veya gösterildiği gibi etkili olmayabiliyor. Bu tarz işlemlerde hiç deneyimim olmadığı için sormuştum size bunu.

Uzun lafın kısası arkadaşlar bugün boyacıya giderek küçük bir kabın içinde pasta ve birde cila aldım 30 tl tuttu ikisi. Videoda yapılanlar gibi araca uyguladım ve gerçekten olumlu sonuç aldım.

Detailing sözü derki çiziğe tırnak geçiyorsa iş işten geçmiştir. Şaka bir yana el ile bu çizikleri büyük ölçüde kaybedebilirsiniz ama tam olarak kaybolmasını istiyorsanız. Arabanızın boya koduna uygun rötuş boyası alarak çiziği bu boya ile doldurmanız ve 1 gün beklemeniz. Boya tam olarak kuruduktan sonra su zımparası ile 400 + 600 + 1000 + 1200 şeklinde boya fazlasını ele takılmayacak şekilde zımparalayın. En sonda el ile pasta cila yaparak çiziğinizi kaybetmiş olursunuz. Ama bu yöntem biraz hüner isteyen bir yöntem olduğu için eliniz yatkın değilse arabanın boyasına zarar verme olasılığınız oldukça yüksek.

Üzerine basa basa çizik var çizik var demenize gerek yok görüyorum. Gözüm var sonuçta fakat orada anlatmak istediğim şu;

Piyasada her türlü sorunu gideren bir sürü ürün var bunların hepsi gerçek veya gösterildiği gibi etkili olmayabiliyor. Bu tarz işlemlerde hiç deneyimim olmadığı için sormuştum size bunu.

Uzun lafın kısası arkadaşlar bugün boyacıya giderek küçük bir kabın içinde pasta ve birde cila aldım 30 tl tuttu ikisi. Videoda yapılanlar gibi araca uyguladım ve gerçekten olumlu sonuç aldım.
Benim üstüne basa basa söylememdeki maksat derin çizik yada kılcal çizik bunu en iyi siz bilirsiniz öyle değil mi?
Çizik derin ise mecbur boya kullanmalısın, derin çizik pasta ile kesinlikle kapanmaz.
Yaptığınız işlem hoşunuza gitti ise sorun yok demektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı