Araç fiyatları artmaya devam eder mi?

Bu konuda bilginiz var mı? Araç fiyatları artmaya devam eder mi sizce?
Aralık ayında aldığım arabanın fiyatı 230 bin lira artmış durumda. Ondan önce şirkete araba alırken fiyatlardan haberim var, 2020 yılında T-Roc'un fiyatı üst pakette 240 bin kadardı ve 210 bine satın almıştık. Döviz kurunun gerilemesi için hiçbir neden yok hatta baskılanmaya çalışarak çok fazla kaynak tüketiliyor. Bunun da sonu pek iyi değil.

Paran varsa arabayı şu anda almazsan birkaç ay sonra hiç alamayacaksın. Yıllardır fiyatlar düşecek deniliyor, ilk düşecek dediklerinden beri fiyatlar 8-10 kat falan arttı. :D

O kadar da değil.
5 ayda araba 3X yaptı.

Aralık ayında aldığım arabanın fiyatı 230 bin lira artmış durumda. Ondan önce şirkete araba alırken fiyatlardan haberim var, 2020 yılında T-Roc'un fiyatı üst pakette 240 bin kadardı ve 210 bine satın almıştık. Döviz kurunun gerilemesi için hiçbir neden yok hatta baskılanmaya çalışarak çok fazla kaynak tüketiliyor. Bunun da sonu pek iyi değil.

Paran varsa arabayı şu anda almazsan birkaç ay sonra hiç alamayacaksın. Yıllardır fiyatlar düşecek deniliyor, ilk düşecek dediklerinden beri fiyatlar 8-10 kat falan arttı. :D
Dostum görünen o ki araçlarla aran var.Yarın bakmaya gideceğim aracı sana gösterebilir miyim?

Dostum görünen o ki araçlarla aran var. Yarın bakmaya gideceğim aracı sana gösterebilir miyim?
2. el ile hiç aram yok, kendi paramla ilk defa kendime Aralık ayında araba aldım o da sıfırdı. Şirkete de hep sıfır araba aldık. Marka/model olarak bir şekilde tecrübe ettiğim ya da okuduğum bir arabaysa özellikler konusunda fikrimi söyleyebilirim en fazla.

2. el ile hiç aram yok, ben kendi paramla ilk defa kendime Aralık ayında araba aldım o da sıfırdı. Şirkete de hep sıfır araba aldık. Marka/model olarak bir şekilde tecrübe ettiğim ya da okuduğum bir arabaysa özellikler konusunda fikrimi söyleyebilirim en fazla.
Anladım ancak sadece paylaşmak için dedim yoksa araçtan anlıyorum.İyi kötü yorumun vb açısından.

Araba fiyatları asla ama asla düşmez. Türkiye bütçesi, her yıl on milyarlarca dolar açık veriyor. Bu şu demek: ithal ettiğin malların parasını ödemek için dolar veya euro ödemelisin. Elindeki dövizi dışarıya gönderince içeride dövizin yetersiz kalıyor. Kıt olan mala talep artarsa fiyatı yükselir. Dolayısıyla Türkiye'de döviz her zaman yükselir. Döviz artarsa araba fiyatları da artar. TOGG'a felan güvenmeyin.

Geri
Yukarı