Arada bir içilen keyfi sigara bir problem çıkarır mı?

Hocam hiç bağımlı olacağımı düşünmüyorum. Zaten spor yaptığım için aşırıya kaçarsam solunum sıkıntısı yaşayacağımı düşünüyorum.
Aynı şekilde düşünüyordum. Sadece arada nadir içiyordum. Haftada 1 pakete çıktı sonra. Sonra günde bir. Şuan günde 2.5 paket içiyorum. Bende anlamıyordum. Kokusu da leş gibiydi bana göre duramazdım. Ama içiliyor. Hiç bulaşma.

Aynı şekilde düşünüyordum. Sadece arada nadir içiyordum. Haftada 1 pakete çıktı sonra. Sonra günde bir. Şuan günde 2.5 paket içiyorum. Bende anlamıyordum. Kokusu da leş gibiydi bana göre duramazdım. Ama içiliyor. Hiç bulaşma.
Umarım tez zamanda kurtulursunuzda o illetten,sağlıklı bir hayatınız olur.

Aynı şekilde düşünüyordum. Sadece arada nadir içiyordum. Haftada 1 pakete çıktı sonra. Sonra günde bir. Şu an günde 2.5 paket içiyorum. Bende anlamıyordum. Kokusu da leş gibiydi bana göre duramazdım. Ama içiliyor. Hiç bulaşma.

Umarım kurtulursunuz hocam gerçekten büyük sıkıntı bir şey, hem ekonomik açıdan hem sağlık açısından.

Umarım tez zamanda kurtulursunuzda o illetten,sağlıklı bir hayatınız olur.
Hocam pek zannetmiyorum ya. Gece uykumdan sigara için uyanacak hale geldim. Ailecek içiyoruz günde 2-3 paket. 18 yaşıma kadar içmemiştim fakat bu yıl 6. senem. Dertlendikçe nasıl içildiğini anlamıyor bile insan. Son bir haftadır günde 3.5 pakete çıkmış durumda. Maddi açıdan da zararı da cabası.

Hocam pek zannetmiyorum ya. Gece uykumdan sigara için uyanacak hale geldim. Ailecek içiyoruz günde 2-3 paket. 18 yaşıma kadar içmemiştim fakat bu yıl 6. senem. Dertlendikçe nasıl içildiğini anlamıyor bile insan. Son bir haftadır günde 3.5 pakete çıkmış durumda. Maddi açıdan da zararı da cabası.
Lütfen öyle demeyin.Yaşınız daha çok az.Çok gençsiniz henüz daha.
Sağlığınızı erkenden kaybetme riskiniz var.
Birden bırakmayın ama çaba sarf edin en azından.Her gün 70 tane içiyorsunuz anladığım kadarıyla. Bunu 68 yapın bari.Her gün hedef koyun ve çok azar azar azaltın.
Gün yapmıyorsanız hafta yapın, oda olmazsa ay yapın ama deneyin en azından.
Derdiniz olabilir,zor bir dönemden geçiyor olabilirsiniz bu gayet normal bir şey fakat çözümü bunda aramayın. Bunu içtikten sonra ne değişti hayatınızda?

Lütfen öyle demeyin.Yaşınız daha çok az.Çok gençsiniz henüz daha.
Sağlığınızı erkenden kaybetme riskiniz var.
Birden bırakmayın ama çaba sarf edin en azından.Her gün 70 tane içiyorsunuz anladığım kadarıyla. Bunu 68 yapın bari.Her gün hedef koyun ve çok azar azar azaltın.
Gün yapmıyorsanız hafta yapın, oda olmazsa ay yapın ama deneyin en azından.
Derdiniz olabilir,zor bir dönemden geçiyor olabilirsiniz bu gayet normal bir şey fakat çözümü bunda aramayın. Bunu içtikten sonra ne değişti hayatınızda?
Hiçbirşey, alışkanlık işte. Aslında bir hafta önce e sigara ile günde 12 dala kadar düşürmüştüm. Bir haftadır olanlar oluyor, bundan dolayı hiç farkında olmadan tüketiyorum bu kadar sigarayı. Biz sülalecek içeriz aslında. 80 yaşındaki nenemde iki paket içer mesela. Bırakabilmek çok isterim. Şu sıralar deneyecek kafa yapısında değilim ne yazık ki.

Hiçbirşey, alışkanlık işte. Aslında bir hafta önce e sigara ile günde 12 dala kadar düşürmüştüm. Bir haftadır olanlar oluyor, bundan dolayı hiç farkında olmadan tüketiyorum bu kadar sigarayı. Biz sülalecek içeriz aslında. 80 yaşındaki nenemde iki paket içer mesela. Bırakabilmek çok isterim. Şu sıralar deneyecek kafa yapısında değilim ne yazık ki.
Çevrenizde etkiliyor anladığım kadarıyla.
Peki zorlamayın kendizi fakat aklınızda bulunsun.1 tane bile azaltsanız çok büyük bir gelişme ilerlerlidiiğini düşünün her zaman.Denemekten vazgeçmeyin asla.

Geri
Yukarı