Bir insan neden sigara içer?

297689

Hectopat
Makaleler
1
Sigara kullananlar tetiklenmesin hemen. Sadece soruyorum. Neden içiyorsunuz ki? Ne faydasını gördünüz? Maddi ve manevi zarar değil mi? Paranız gidiyor. Üstüne bir de vücudunuzu zehirliyorsunuz. Hem de bilerek. Mantıklı cevaplar bekliyorum.

Dostum öyle olmuyor işte o iş bir kere başladın mı mastürbasyon gibi o zararlarını biliyorsun ama bırakamazsın. Dışarıya çıkalım, seninle bana 1 tane bile bak şu adam sigaranın zararını bilmiyor o yüzden içiyor diye gösteremezsin. Öyle kolay kolay bırakamazsın millet geri zekalı mı da bırakamıyor o adamlar bilmiyor mu zararlı olduğunu? (Sigara içmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta arkadaşı kırmayıp sonra içmem der. Sonra bırakamaz ve bağımlı olur. Artık tadı nasıl bilemiyorum. Ancak erken öleyim diye ömrün boyunca toplam 10-20 bin TL para vermeye ne gerek var.

Arkadaşlık çevresi sigara içen bir arkadaşın olunca sende arkadaşının elindeki sigaranın kötü olmasına rağmen "bir kerelikten hiçbir şey olmaz" sözcüğüyle başlıyor sonra bırakamıyor. Bunun için ergenlik döneminde ya da 18 yaşından büyük olup arkadaşlık ettiğiniz kişilere dikkat edin özellikle ergenlik zamanındaki arkadaş seçimine. (Yanlış anlamayın sigara içmiyorum)

Sigara kullananlar tetiklenmesin hemen. Sadece soruyorum. Neden içiyorsunuz ki? Ne faydasını gördünüz? Maddi ve manevi zarar değil mi? Paranız gidiyor. Üstüne bir de vücudunuzu zehirliyorsunuz. Hem de bilerek. Mantıklı cevaplar bekliyorum.
Hormonları tetikliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı