Araplar ve isimleri çok havalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arapları sevmiyorum değil de onların tarzını sevmiyorum derseniz daha iyi olur aksi halde ırkçılık yapmış oluyorsunuz.

Tanıdığım birkaç zengin Arap vardı onlarda karışık ülkelerden Lübnanlı Kuveytli Mısırlı. Allah'tan tanıdıklarım eğitimli insanlardı da anlaşabildim onlarla. Mesela bir arkadaşım var babası tek eş kabul etmiş o da kendi annesi sadece. Bana tuhaf gelmişti. Bunlardan gerisini de oldum olalı hiç sevemedim maalesef. Ama eğitimli kesimi iyidir.

Yalnız bir şey söylemem lazım: Suudi Arabistan'da yaşam şartları buradan çok daha iyi. Yani arkadaşı oraya göndermek ödül gibi bir şey olur. :)
Bu arada değil. Kadınların yanında bir erkek olmadan sokağa çıkması bile yasak. Ek olarak; Erkek olmadan araba süremezler, gezemezler, erkek olan ortamlarda iş için çalışamazlar,
Memurların neredeyse hepsi Suud Ailesinin akrabalarıdır.
2020 Yılının işsizlik oranları 15.4'tü.
10-20 Tane zengin Şeyh aile var diye yaşam şartları iyi demeyin. Arabistan buradan çok daha kötü bir ülke, alkol-sigara yasak. Neredeyse her şeyinin kısıtlı olduğu bir ülke, şort giymek yasak. Kadınlar gözlerine kadar kapanmak zorunda, internet kullanımı yasak.

Kısacası, iğrenç bir ülke.

Arap'lara bakınca midem bulanıyor ve kusuyorum. Havalı değil bana göre.

O gözlükle nereye baksan kusarsın gibi. Belki sorun Arap'larda değil beynindedir midendedir.
Arap denildiğinde aklında canlanan şey seninle alakalı.
Arap ve mısır ülkelerinin dünyadaki en iyi müzikleri yapabildiklerini biliyor muydunuz mesela?
Senin sorunun Arap olmalarımı yoksa Müslüman olmaları mı?
Dünyada Arap'lardan daha eleştirilebilecek ülke varken neden aklında Arap'lar var hep?

Arap'ları ben de sevmiyorum ama bu onlara hakaret edebileceğim anlamına gelmez.
Arap'ları sevmeme nedenlerim gayet geçerli dini inaçları falan değil ama bunu sizinle paylaşmak istemiyorum.

Ailem var ya tam Arap hayranı. Mekke den yada Medine'den ev almayı düşünüyorlar. Sanki paraları yetecek de.

Bu arada değil. Kadınların yanında bir erkek olmadan sokağa çıkması bile yasak. Ek olarak; Erkek olmadan araba süremezler, gezemezler, erkek olan ortamlarda iş için çalışamazlar,
Memurların neredeyse hepsi Suud Ailesinin akrabalarıdır.
2020 Yılının işsizlik oranları 15.4'tü.
10-20 Tane zengin Şeyh aile var diye yaşam şartları iyi demeyin. Arabistan buradan çok daha kötü bir ülke, alkol-sigara yasak. Neredeyse her şeyinin kısıtlı olduğu bir ülke, şort giymek yasak. Kadınlar gözlerine kadar kapanmak zorunda, internet kullanımı yasak.

Kısacası, iğrenç bir ülke.
Suudi Arabistan'da kişi başına düşen milli gelirden bahsetmiştim, her şeyin yasak olduğunu ben de biliyorum.
Aynen mükemmel. Kadınlara daha geçenlerde seçme seçilme hakkı verildi.
Üstteki mesajımı oku. Şimdi sana özel cevap vermek istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı