İstanbul Üsküdar'daki Arap Bolluğu

İşte bu yüzden genelleme yapmaktan kaçınıyoruz. Şimdi benim bir akrabam arap veya kürt kökenli olabilir. Sanada yurtdışındakiler kendi ülkelerindeki birkaç gevşek türk yüzünden bütün türklerin allah belasını versin tarzı bir cümle kursa, o lafı sen de üstünde alınırsın çünkü türksün. Ama sen o ülkeye bile gitmedin. Bunun yerine şöyle demelisiniz: Allah Türkiyedeki bütün arızalı Arapların, Terör estiren kürtlerin, adam öldüren kekoların belasını versin. Yumuşakları neden sevmiyorsunuz anlamadım. Gaga bulut ve Kerimcan Durmaz'ın yaptıklarından bahsediyorsanız onlar 2 kişi. Ülkede 1000 tane senin tabirinle yumuşak var.
İyi olanlarına laf yok brom. Ama sokakta böyle dik dik bakıp artistlik yapanlar, mahalle ağası gibi gezenler, sokakta ay kız diye bağırıp iyice yumuşaklıklarını insanların gözüne sokanlar, beni kendi ülkemde 2. sınıf vatandaş durumuna düşürenler vb. bunun gibilerini kastediyorum.

Çalışmak gibi dertlerimi var bütün gün sahilde nargile, sigara başka bir şey yapmıyorlar. Geçen sene arkadaşıma sokak arasında sebepsizce 5 kişi saldırmışlar çocuk topallayarak gelmişti. Ben istemiyorum abi basıp gitsinler, ülkede yakında Türkçe dışında bütün diller konuşulacak. Gerçi kimin umrunda anca burda böyle yakınırız.

Çalışmak gibi dertlerimi var bütün gün sahilde nargile, sigara başka bir şey yapmıyorlar. Geçen sene arkadaşıma sokak arasında sebepsizce 5 kişi saldırmışlar çocuk topallayarak gelmişti. Ben istemiyorum abi basıp gitsinler, ülkede yakında Türkçe dışında bütün diller konuşulacak. Gerçi kimin umrunda anca burda böyle yakınırız.
Arkadaş ben anlamıyorum yani Allah'ın suriyelisi benden daha iyi giyiniyor, daha kaliteli vakit geçiriyor yani bu parayı vb. nereden buluyorlar bunun açıklamasını yapar mısın bana?

Artık konu Suriyelileri aşmış, Araplara ulaşmış durumda. Özellikle Kız Kulesi'ne giden sahil yolunda 10 kişiden 6'sının Arap olduğunu gözünüz kapalı anlayabiliyorsunuz. Sahilde de oturup kahve içecek bir tane düzgün mekanı yoktur. Gördüğüm kadarıyla hepsi yine Arapların bol bol sevdiği ''keko'' nargile cafelerden oluşuyor. Bazen Türkiye'de miyim ben diye sorgulamıyor değilim kendimi.

Dikkatimi çeken tek şeyi, arabası olmayan için ulaşım imkanların yüksek olması. Bunun dışında pek ısınamadığım ilçe. Kadıköy daha eğlenceli, Kadıköy'e gidin. ^^
Bende Türk görünce şaşırıyorum ne işi var üsküdarda diye

Diyorlar "din" kardeşiyiz. Türkiye'nin dini yok ki. Birde bizi sırtımızdan vuranlar ülkemizin içine etmişti. Şimdi de ediyorlar. On sene geçmeden Türkler bunları halledecek. Hindistan 40 milyar dolar harcayıp uzaya çıktı biz harcayıp suriye memleketine döndük. Hz Ali (?) demişti. Affedilmez tek suç vatana ihanet diye. Bizim halkın %60 cahildir. Hem ihanet ettiklerini bilmez hem de din kardeşimiz derler.

Fatih'te 3 sene yaşamış biri olarak oturup Allah'a şükretmeniz gerektiğini düşünüyorum. Kadıköy ve Üsküdar'da da çok defa bulundum. Hala da gidiyorum sürekli. Türkiye'nin genel durumu böyle malesef. Ama Fatih tarafı.... Welcome to Saudi Arabia !
İlkokulum malesef Fatih'te bulunuyordu sınıfta 30 kişiden en az 20'si göçmendi tabii bu 2011 yılındaydı. Şimdiki hali düşünmek istemiyorum resmen bedava ülke olduk.

Türkiyede kaldığım zaman araplar vardı çok tanıdık olan vardı yaşıtlarım 21-22 yaşlarında çok iyi insanlardı araplarla bir zorum yok Suriyeliden iyidir bana sorarsan ben öyle rastladım.
Şuan oturduğum yer türkiye olmadığı için arabı suriyelisi yok.

Şanlıurfa, Hatay, Mardin gibi şehirlerde azımsanmayacak kadar Arap kökenli TC vatandaşı yaşıyor. Bu gelen soydaşlarından onlar bile rahatsız oluyorsa düşünün gerisini. Onların yaptıkları yüzünden yıllardır kurdukları hayat düzenleri yerle bir oldu. Şimdi hepsi kurunun yanında yaşta yanmasın diye endişe içinde olsalar yeridir. Ümmet, ensar, osmanlı diyen içimizdeki beyinsizler yüzünden ülkenin kuruluş ayarları yerle bir oldu sınırlar delik deşik yol geçen hanına döndü. Avrupa enayi mi sana bunları tut diye üstüne para veriyor düşünen yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı