Araplar ve isimleri çok havalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeryüzünde birkaç halka peygamber gönderildi. Bunlardan birisi de Araplar ve hâlâ Allah’ın gönderdiği peygambere rağmen düzelmediler. Peygamber zamanlarında tuvaletini yaparak dinlerlermiş.

Bu bir rivayet midir gerçek midir bilmem. Şunu biliyorum ki şu anda aynı oldukları.

Bence senin de ırkçılık tedavisi olman gerekiyor. Tamam, Arapları sevmezsin ki ben de bir kısım grup hariç sevmiyorum ama bu yaptığın ırkçılıktan başka bir şey değil. Kaldı ki arkadaş sadece bazı taraflarının havalı olduğunu söylemiş. Tarih, kültür vb. şeylerden bahsetmemiş.
Evet araplara karşı ırkçıyım. Hiç bir iyi yanları yok. Türkiye'ye 100 yıldır zarar veriyolar. Şuan ki suriyelilerin gelmesi gibi.

Kendi ülkemde 2 sınıf vatandaşlığa düşüyorum niye ırkçı olmayayım?

Suudi Arabistan'da kişi başına düşen milli gelirden bahsetmiştim, her şeyin yasak olduğunu ben de biliyorum.

Üstteki mesajımı oku. Şimdi sana özel cevap vermek istemiyorum.
Yaşam şartı milli gelirden oluşmuyor. Sen yaşam şartı demişsin.

Lübnan en iyisi diye duymuştum. Yani diğer Arap ülkelerine göre biraz daha medeni diye duymuştum. En medeni Arap ülkesi olarak duydum yani.

O gözlükle nereye baksan kusarsın gibi. Belki sorun Arap'larda değil beynindedir midendedir.
Arap denildiğinde aklında canlanan şey seninle alakalı.
Arap ve mısır ülkelerinin dünyadaki en iyi müzikleri yapabildiklerini biliyor muydunuz mesela?
Senin sorunun Arap olmalarımı yoksa Müslüman olmaları mı?
Dünyada Arap'lardan daha eleştirilebilecek ülke varken neden aklında Arap'lar var hep?

Arap'ları ben de sevmiyorum ama bu onlara hakaret edebileceğim anlamına gelmez.
Arap'ları sevmeme nedenlerim gayet geçerli dini inaçları falan değil ama bunu sizinle paylaşmak istemiyorum.
Hocam amacım hakaret etmek değil. Yani bilmiyorum. Küçüklükten itibaren bana garip geliyorlar. Uzun sakal vb. şeylerden hoşlanmadığım için olabilir. Yoksa onlara karşı bir tavrım yok.

Bir tek ben mi yaşıyorum bilmiyorum ama Arap isimleri ve tipleri çok havalı duruyor. İsim olarak Sultan Pasha, Ahmet-bin Abdülaziz ya da Abdülhamid ıbn Saud gibi isimler bana çok cool geliyor. Özellikle şeyhlerin giydiği beyaz çarşaflar kafalıklarıyla çok havalı duruyor bence. Sakal üstüne tam oturuyor, çok cool duruyorlar bence. Bana Arap tarihinden bahsetmeyin lütfen, sizce de Cool'lar mı?

Eki Görüntüle 1017291

Eki Görüntüle 1017298

Eki Görüntüle 1017299

Eki Görüntüle 1017303

Eki Görüntüle 1017304
Şu kıyafetin bir adı vardı. İsmini unuttum bilen varsa?

Yaşam şartı milli gelirden oluşmuyor. Sen yaşam şartı demişsin.
Çünkü yaşam şartı dediğin zaman akla ilk ekonomik durum gelir. Ayrıca kadın değilsen zaten Suudi Arabistan'da fazla sorun yaşanacağını sanmıyorum. Zira erkek üstünlüğü var.

Ben sadece mimlerini seviyorum. Absürt oldukları için hoşuma gidiyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı