Araplar ve isimleri çok havalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer beyaz çarşaf havalı yapsaydı, mezardakiler çok ama çok havalıydı.

Ayrıca merak etmeyin. Elon musk sağ olsun 10 sene sonraya kadar o coğrafyada gelişmeye dair bir gıdım ilerleme ve petrolden sefa sürdükleri için Arap'lar için refah yok olacaktır.

Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur. -Mustafa Kemal Atatürk.
Prens selman önlem almış. Yok olmazlar. Suudi Arabistan'nın petrolü bitse bile. Artık bir turizm ülkesi. Özelliklerden hacılardan iyi gelir elde ederler. Bildiğim kadarıyla sadece Mekke'ye Müslüman olmayanların girmesi yasaktı. Bunun dışındaki şehirlere bir sürü turist alırlar hem de bol paralılar.

Dostum insanların düşüncelerini dinlemek için konu açtın. Neden şuan sadece bu konuyu Arap sevdalıları veya daha Araplara yönelik düşüncelere saklıyorsun?
Sabahtan beri Arap ırkçılığı yapılıyor. Arap sevdalısı veya Araplara yönelik düşünce yok burada. Ya konuyu takip etmedin ya da konuyu anlamadın.

Dostum insanların düşüncelerini dinlemek için konu açtın. Neden şuan sadece bu konuyu arap sevdalıları veya daha araplara yönelik düşüncelere saklıyorsun?
Katılıyorum. Her insan seninle aynı düşünmek zorunda değil. Ayrıca Araplar isyan etmeseydi sen de şu an altın kaplama IPHONE 12 PRO MAX kullanıyor olurdun. Osmanlı 1.dünya savaşında durumu kötüydü ama düşünüldüğü kadar değil. Araplar cihat çağrısına kabul verseydi asker sayısı bölünmeyecekti ve belki de İngilizlerin Süveyş kontrolünü ele geçirip Hindistan'dan gelen askerlerin geçişini engelleyip savaşın kaderini değişterecektik.

Katılıyorum. Her insan seninle aynı düşünmek zorunda değil. Ayrıca Araplar isyan etmeseydi sen de şu an altın kaplama IPHONE 12 PRO MAX kullanıyor olurdun. Osmanlı 1.dünya savaşında durumu kötüydü ama düşünüldüğü kadar değil. Araplar cihat çağrısına kabul verseydi asker sayısı bölünmeyecekti ve belki de İngilizlerin Süveyş kontrolünü ele geçirip Hindistan'dan gelen askerlerin geçişini engelleyip savaşın kaderini değişterecektik.
Araplar isyan etmek yerine Türklere katılsaydı Orta Doğu'da çok farklı şeyler olurdu eminim. Hem Araplar hem de Türkler refah içinde yaşardı ve masum insanlar ölmezdi. Ama Arapların enayilikleri işte. :D

Prens selman önlem almış. Yok olmazlar. Suudi Arabistan'nın petrolü bitse bile. Artık bir turizm ülkesi. Özelliklerden hacılardan iyi gelir elde ederler. Bildiğim kadarıyla sadece Mekke'ye Müslüman olmayanların girmesi yasaktı. Bunun dışındaki şehirlere bir sürü turist alırlar hem de bol paralılar.
Şu an 3 farklı ters ideoloji ile kafam bulanık. Liberalizm,Faşizm ve Komünizm. Hepsini seçmeyi düşünüyorum sağ tarafa daha yakınım ama serbest ekonomi güzel geliyor komünizm de herkesin eşit olması vs. vs. fakat artık pek önemi kalmadı gibi. Bu ülkeyi mahvettiler toparlamak yine bize düşüyor. Çalış genç çalış.
Araplar isyan etmek yerine Türklere katılsaydı Orta Doğu'da çok farklı şeyler olurdu eminim. Hem Araplar hem de Türkler refah içinde yaşardı ve masum insanlar ölmezdi. Ama Arapların enayilikleri işte. :D
İşte :D

Şimdi bir de şöyle düşünelim. İslam'ın altın çağı vardı vakti zamanında yanılmıyorsam. M. S. 750-1298 yılları arası. Tabi bunda da talas savaşında Arap'ların çinliler'den kağıt ve matbaayı öğrenmesi büyük rol oynar. Ben şahsen o zamanları iyi bulurum sadece.

Şu an 3 farklı ters ideoloji ile kafam bulanık. Liberalizm,Faşizm ve Komünizm. Hepsini seçmeyi düşünüyorum sağ tarafa daha yakınım ama serbest ekonomi güzel geliyor komünizm de herkesin eşit olması vs. vs. fakat artık pek önemi kalmadı gibi. Bu ülkeyi mahvettiler toparlamak yine bize düşüyor. Çalış genç çalış.

İşte :D
Konuyla alakası yok ama en mantıksızı komünizm. Komünizmle yönetilen hiçbir ülkenin halkı refaha kavuşamadı. En basit örneği SSCB. :D

Size değil, sana. Direkt olarak sana. Tavırların çok barbarca ve saldırgan-agresif. Sanki 1 yıldır et görmeyen kaplan gibisin, konuyu görmüş ve çöküntü yaşayan içini kusmaya gelmişsin. Lütfen konuya daha fazla yazma, ben böyle senin gibi ırkçı bir insan görmedim. Allah milletimizi senin gibilerinden korusun, ben sadece fikrimi belirttim ve sizin fikrinizi sordum. Özellikle dedim ki kültüre girmeyin. Ama siz gördüğüm kadarıyla sevmiyorum, içleri kötü, zenginini sev, suudi amerika falan filan. Sadece cool bulup bulmadığını sordum, konuyu çok çıkardın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı