Arayıp bulamadığımız oyunlar

Çizim şekli Voltran gibi değilde biraz daha 3 boyutluydu :) Nasıl desem, Şimşek MCQueen gibi işte.

Filmin adı Robots büyük ihtimalle. Robots the film yazın çıkar.

Şu mudur?

D1878243-F568-4D8B-8620-33E8A0817E41.jpeg

Bence herkesin aradığı ama bir türlü bulamadığı bir oyun vardır bu konunun altında cevaplandırabiliriz.
Benim aradığım oyun çok önceden oynamıştım oyunda hatırladığım kadarıyla etraf siyahtı, ev yapma oyunu gibiydi mesela yere disko zemini koyunca insanlar gelip dans ediyordu onun üstünde hatırladıklarım bu kadar varsa bilen beni aydınlatabilir 😁.
NightClub City mi?

9-10 yaşlarında köpek evrimleştirip robot kol vb. taktığımız bir oyun vardı. Ne oynardım çeşke oyunun ismini hatırlayabilsem.
Bende onu hatırlıyorum. Turnuvalara katılıyorduk. Sadece köpek değil örümcek vs. de vardı hatırladığım kadarıyla.

Bir oyun soracağım ben de. 2000'li yılların başında oynadığımı hatırlıyorum. Karakterimiz bir çocuktu diye hatırlıyorum. Konak tarzı bir yerde geçiyordu sanırım ve karanlık, kasvetli bir ortam vardı. Arkadan görüş ile oynuyorduk. Bulmaca-evden kaçış tarzı bir tür diye hatırlıyorum ama emin değilim. Hatta hatırladığım bir an, konağın içinde akvaryumun başında bir kedi vardı ve etkileşime geçtiğimiz zaman elini daldırıp balık yakalamaya çalışıyordu. Hatırlamadığım bazı şeyler yaptıktan sonra etkileşime geçince de sanki akvaryum patlıyordu ve kedi oradan ayrılıyordu ama ikinci kısımdan emin değilim. :D Ablamla bir kaç senedir ara ara düşünüyoruz ama bulamıyoruz bir türlü. Bulabilen olursa hayır duamı alır. :D Şimdiden teşekkür ederim.

Benim de aradığım 2 tarayıcı oyunu var ve bunlar zamanında aynı platformda oynanıyorlardı. Cartoon Network'ün internet sitesinde idiler. Bir tanesinde kahramanların yeşil hallerini yenip onları yanımıza falan alıyoduk. Hatta oyunun sonunda böyle tüm kahramanların olduğu yüksek gökyüzü gibi bir yere geliyorduk. Diğerinde robot olup birbirimizle savaşıyorduk. Umarım birisi biliyordur.

Ben de yazayım o zaman. Çok eski bir oyundu tahminen 2005 ve öncesi olabilir. Tarayıcı üzerinden oynanıyordu. Issız bir adada icatlar yapıyorduk. Sadece mouse ile oynanan bir oyundu. Ördekler falan vardı, onlardan yumurta falan kaynatıyorduk.
Yumurta kaynatma kısmına kadar aşağıdaki oyunun tanımına uyuyor.

35413_growing-island-02.jpg

Geri
Yukarı