Arc A750 ekran kartı performansı Death Stranding oyununda olması gerekenden düşük

İşletim sistemi
Windows 11

Speedy Gonzales

Decapat
RAM
Crucial Ballistix 8 GB 3000 MHz CL15
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 240 GB
Ekran kartı
Intel Arc A750
Anakart
Biostar H410MH S2
İşlemci
Intel i3-10105F
Oyunun başlarında performans o kadar kötü değildi ama Chapter 2 bittikten sonra acayip bir FPS düşüşü yaşadım. Şu an FPS en yüksek ayarlarda 20-30 aralığında gidip geliyor. Orta ve düşük ayarlarda denememe rağmen değerler değişmedi.

Palit GTX 1650 takıp denedim en yüksek ayarlarda stabil 30 FPS, düşük ayarlarda stabil 45 FPS veriyor. Test videolarına göre yine normal değil ama RAM'im az olduğu için darboğaz olduğunu düşünüyorum. %90 kullanım gösteriyordu.

Neler yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Oyunun başlarında performans o kadar kötü değildi ama Chapter 2 bittikten sonra acayip bir FPS düşüşü yaşadım. Şu an FPS en yüksek ayarlarda 20-30 aralığında gidip geliyor. Orta ve düşük ayarlarda denememe rağmen değerler değişmedi.

Palit GTX 1650 takıp denedim en yüksek ayarlarda stabil 30 FPS, düşük ayarlarda stabil 45 FPS veriyor. Test videolarına göre yine normal değil ama RAM'im az olduğu için darboğaz olduğunu düşünüyorum. %90 kullanım gösteriyordu.

Neler yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.
RAM'iniz yetersiz kalıyor hocam. 16'ya yükseltmeniz çözüm olacaktır muhtemelen.

Anlamadığım düşük ve orta ayarlarda da 20-30 bandında seyrediyor. Yani bir değişiklik olmuyor. Ayrıca oyunun önerilen sistem gereksinimlerini karşılıyor. Bu kadar düşük olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı