Arçelik, faz 3 tahtaya Pardus yerine Windows 11 kurmak

miro32

Picopat
Daha fazla  
1) Faz 3 tahtaya Pardus yerine Windows 11 i nasıl kurarım ? (İmaj dosyaları falan istemiyorum düz Windows kurmak istiyorum)
2) SSD'ye low level format atılır mı ? (Çünkü normal olarak Windows kurmaya izin vermiyor)
3) BIOS menüye girerken şifre istiyor bu şifreyi bilen var mı ?
4) BIOS menüde Secure Erase diye bir şey varmış bu işe yarar mı ?

1) Faz 3 tahtaya Pardus yerine Windows 11'i nasıl kurarım? (İmaj dosyaları falan istemiyorum düz Windows kurmak istiyorum)
2) SSD'ye Low Level Format atılır mı? (Çünkü normal olarak Windows kurmaya izin vermiyor)
3) BIOS menüye girerken şifre istiyor bu şifreyi bilen var mı?
4) BIOS menüde Secure Erase diye bir şey varmış bu işe yarar mı?

Neden Windows kurmak istiyorsunuz?

Önce BIOS sıfırlama yapsanız, daha sonra format atmaya çalışsanız olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha alışkın olduğumuz için

BIOS sıfırlama nasıl yapılıyor? Yardımcı olursan sevinirim

Windows üzerinde yapıp da Pardus üzerinde yapamayacağınız herhangi bir şey yok. Korsan Windows kullanmak yerine veya Microsoft'a para vermek yerine Pardus'a alışıp kullanmanız daha iyi olur.

1) Faz 3 tahtaya Pardus yerine Windows 11 i nasıl kurarım ? (İmaj dosyaları falan istemiyorum düz Windows kurmak istiyorum)
2) SSD'ye low level format atılır mı ? (Çünkü normal olarak Windows kurmaya izin vermiyor)
3) BIOS menüye girerken şifre istiyor bu şifreyi bilen var mı ?
4) BIOS menüde Secure Erase diye bir şey varmış bu işe yarar mı ?
Merhabalar. Geç de olsa bilgi vermek istedim. Faz 3 akıllı tahtalara kafanıza göre Windows yükleyemezsiniz. Bakanlık, il milli eğitim müdürlüklerine yazılım seçme hakkı verdi. Bazı iller Windows kurmaya izin verirken bazıları vermeyebilir. Bu yüzden okul idaresi aracılığıyla il milli eğitim müdürlüğüne yazı yazınız. Olası bir teftişte, soruşturmada eğer izin verilmediyse başınız yanar. Ayrıca il milli eğitim müdürlüğü onaylasa bile Faz 3 tahtaları üreten firma olan Arçelik, yazılım değişti bahanesiyle garanti kapsamı dışına alabiliyor. Bunu da göz önünde bulundurun.
Ayrıca mesajınızdan bunu izinsiz yapacakmışsınız gibi hissettim. Lütfen izinsiz yapmayın. BIOS şifresini okulunuzun formatöründen öğrenebilirsiniz.
Bir bilgi daha, düz Windows kurmanızı önermem, imaj kurun. Düz Windows olması durumunda driver sorunu yaşayabilirsiniz.

Geri
Yukarı