Arch Linux KDE tema önerisi

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
İyi Sosyaller herkese. Arch Linux KDE kullanıyorum ve orijinal KDE Esinti teması çok sıkıcı geliyor. Bildiğiniz güzel wallpaper/tema/ayar var mıdır görünümü güzelleştirmek için? Temanın neye benzeyeceği önemli değil ancak böyle amacı Windows, macOS olan özelleştirmeleri istemiyorum. Biraz farklı olsun yani. Örnek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi. Tamamen MacOS'a benzemiyor ama az da olsa benziyor. Ve kendi yaptığı özelleştirmeler ile bayağı bir güzel olmuş. Bunun gibi istiyorum. Ayrıca terminalimi nasıl hafif transparan yaparım? Ama terminalde bulanıklık olmayacak sadece hafif transparanlık olacak.

Terminal özelleştirme için, Termina l> Ayarlar > Profilleri yönet > Düzenle > Görünüş > Düzenle
1694034761313.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu zamandan itibaren Konsole'u nasıl transparent yapacağını anlatıyor. Tüm pencereyi transparent yapmak için aşağıdaki videodan faydalanabilirsin.

Bir de KDE ayarlarına gir Çalışma Alanı Davranışı var oradan Masaüstü Efektleri'ni kurcalayabilirsin.

Hocam ben Dosya Yönetici'ni transparent yapmak istiyorum, yapabilir miyim?

2. video ile evet. Ama daha güzel bir transparent için kvantum kullanmak daha iyi olur. Sweet gibi temaların kvantum yapılandırmalarında bulunuyor transparency, ona bakabilirsin.

Terminal özelleştirme için, Termina l> Ayarlar > Profilleri yönet > Düzenle > Görünüş > DüzenleEki Görüntüle 1934690
Eğer KDE konsolu özelleştirmek istiyorsanız, sizi şu github GitHub - mbadolato/iTerm2-Color-Schemes: Over 250 terminal color schemes/themes for iTerm/iTerm2. Includes ports to Terminal, Konsole, PuTTY, Xresources, XRDB, Remmina, Termite, XFCE, Tilda, FreeBSD VT, Terminator, Kitty, MobaXterm, LXTerminal, Microsoft's Windows Terminal, Visual Studio, Alacritty sayfasına alayım. Bu sayfada pek çok konsol için renk şemaları mevcut. KDE konsolun renklerini değiştirmek istiyorsanız, github sayfasından indireceğiniz dosyayı açıp, konsole klasörünün içindeki dosyaadı.colorscheme uzantılı dosyaları /home/kullanıcıadı/.local/share/konsole klasörünün içine atın. Daha sonra konsol uygulaması üzerinden istediğiniz renk şemasını uygulayın. Github sayfasında 300'den fazla renk şeması var.
Benzer şekilde farklı konsol uygulamalarının da renk şemalarını değiştirmek mümkün...

Size farklı terminal uygulamalarından şöyle bir görüntü sunayım.
ArcoLinux_2023-09-07_23-13-09.jpg

Ayrıca hangi shell'i kullanıyorsanız, oh-my-zsh veya oh-my-bash paketlerini kurarak, terninal imlecini renklendirmek de mümkün...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı