Arch Linux sistem CS'de düşük FPS veriyor

grenzy

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, EndeavourOS dağıtımını zen kernel ile kullanıyorum. Counter-Strike 2 oyununda Windows'tan çok daha düşük FPS değerleri ve donma sorunları oluyor. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Oncelikle ekran kartiniz nedir? Ayrica cs2 linux port'u hala cok kotu durumda ve Vulkan 50-100 fps fark ettiriyor DX12'ye gore. Suanda bu durumda hala yapabilecek bir sey gorunmuyor. Valve'nin optimizasyonu kotu.

Eger NVIDIA iseniz allah yardimciniz olsun, degilseniz bile cozumu yok. Sadece mumkunse Wayland degil X11 kullanin.

Oncelikle ekran kartiniz nedir? Ayrica cs2 linux port'u hala cok kotu durumda ve Vulkan 50-100 fps fark ettiriyor DX12'ye gore. Suanda bu durumda hala yapabilecek bir sey gorunmuyor. Valve'nin optimizasyonu kotu.

Eger NVIDIA iseniz allah yardimciniz olsun, degilseniz bile cozumu yok. Sadece mumkunse Wayland degil X11 kullanin.
Hocam ekran kartım RX 570 Windowsta zaten düşük ayarlarda 150-100 150 arasında geziyordu. Linuxta 60 tan yukarı çıkmadı malesef x11 kullanıyorum. O zaman tek çarem dual boot sanırım.

Native OpenGL/Vulkan desteği bulunmuyor sadece bir katman olarak varlar. Aynı FPS sorununu Windows'da iken Vulkanla başlatırsanız da yaşayacaksanız. Proton ile filen açmanızı önermem hile kullananı banlamıyolar ama oyunu açmaya çalışanı banlıyorlar.

Native OpenGL/Vulkan desteği bulunmuyor sadece bir katman olarak varlar. Aynı FPS sorununu Windows'da iken Vulkanla başlatırsanız da yaşayacaksanız. Proton ile filen açmanızı önermem hile kullananı banlamıyolar ama oyunu açmaya çalışanı banlıyorlar.
Hocam zaten Windowsta da native oynayamadım Vulcan ile oynuyordum. Native hem oyundan atıyordu hem de donuyordu. Linuxta Proton açınca zaten Valve sunucularına bağlanamıyoruz onu deneyemedim yani.

Hocam zaten Windows'ta da native oynayamadım Vulcan ile oynuyordum. Native hem oyundan atıyordu hem de donuyordu. Linux'ta Proton açınca zaten Valve sunucularına bağlanamıyoruz onu deneyemedim yani.

Ben native olarak oynamadan bahsetmedim renderer native değil demek istemiştim. Windows'ta iken yaşadığınız sorun siyah ekranda kalma veya hiç açılmıyor muydu?

Vulkan ile oynanmayacak düzeyde oyun, her bomba patladıkça kafaya mermi yedikçe oyun kafayı yiyor.

Ben native olarak oynamadan bahsetmedim renderer native değil demek istemiştim. Windows'ta iken yaşadığınız sorun siyah ekranda kalma veya hiç açılmıyor muydu?
Evet yanlış anlamışım ama yazdıklarım doğru. Windowsta oynarken ekran donuyor öyle kalıyordu ses devam ediyordu sadece.

Açıkçası ben Windows'ta Vulcan ile oynarken çok sorun yaşamamıştım sadece ayarları düşürmüştüm 150 FPS civarını rahatlıkla yakalamıştım.

Evet yanlış anlamışım ama yazdıklarım doğru. Windows'ta oynarken ekran donuyor öyle kalıyordu ses devam ediyordu sadece.

Açıkçası ben Windows'ta Vulcan ile oynarken çok sorun yaşamamıştım sadece ayarları düşürmüştüm 150 FPS civarını rahatlıkla yakalamıştım.

Hocam maalesef Windows'ta yaşadığınız sorunu çözemezseniz bu FPS'lerde stutterlerde oynamak zorundasınız

CS 2 Vulcan desteği getirene kadar Windows'ta kalacağım o zaman dual boot çok hoşuma gitmiyor.
Windows 10 LTSC 2021 edinin ve Ameliorated.io ile sistemi debloat edin. Bunun icin ReviOS Playbooklari kullanabilirsiniz. Orjinal ISO ile formatlayip sistem uzerine otomatik ayar cekiyor. En azindan ufak da olsa yardimi dokunur sisteminize

Yeni konular

Geri
Yukarı