Çözüldü Arch Linux'de heroic Games'de RTX kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Selam! Arch Linux kullanıyorum ve heroic Games ile Epic Games hesabımda bulunan The Witcher 3'ü oynamak istiyorum. Ekran kartım RTX desteklediği halde oyunda RTX özelliğini aktif edemiyorum. Linux RTX mi desteklemiyor yoksa yapmam gereken bir ayar vs. mi var?

Sistemim;
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: 32 GB.
Anakart: ASUS Prime B550M-K
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB.

Çözüm
Selam! Arch Linux kullanıyorum ve heroic Games ile Epic Games hesabımda bulunan The Witcher 3'ü oynamak istiyorum. Ekran kartım RTX desteklediği halde oyunda RTX özelliğini aktif edemiyorum. Linux RTX mi desteklemiyor yoksa yapmam gereken bir ayar vs. mi var?

Sistemim;

RTX DirectX12'ye ihtiyaç duyuyor. O yüzden DX12'yi etkinleştirmen gerek oyunlarda. Bunun Linux tarafındaki derleyicisi de vkd3D. Onu aktif etmen lazım.

Sistemim;

RTX DirectX12'ye ihtiyaç duyuyor. O yüzden DX12'yi etkinleştirmen gerek oyunlarda. Bunun Linux tarafındaki derleyicisi de vkd3D. Onu aktif etmen lazım.

Çözüm

Eğer heroic üzerinden aktif edemezsen oyunu Steam'e ekleyip başlatma seçeneklerine
VKD3D_FEATURE_LEVEL=12_2 VKD3D_CONFIG=dxr11 %command% bu kodu ekle.

Vkd3D paketini kurunca direkt aktif olur mu, ne yapmalıyım?

Wine sürümü olarak onu seçersen evet DX12 ile açılması gerekiyor.

@BayCoder probleminiz çözüldü mü hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı