ArchLinuxGUI gerçek mi?

Saf değil, bunda da ALG logosu veya yazısı olacaktır. CLI üzerinden Arch kurmak zor değil. Herhangi bir videodan bakarak kurabilirsiniz.
Hayır, ArchGUI sadece Manjaro'daki GUI setup ile aynı bir setup getiriyor, Kurulum resmi Arch repoları üzerinden kuruluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam videolarda sanal makineye kurdukları için önemli adımları geçiyorlar.

Tam bir kurulum videosu tavsiye eder misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(Distrotube bazı yerlerde hata yapmış, Installation guide - ArchWiki wiki'ye bakmanı tavsiye ederim her türlü, her iki video da wiki'den yararlanılarak hazırlandı.)

Arkadaşlar şöyle bir site buldum ben terminal ile Arch yükleyemiyorum aşırı zor. Anarchy ile kurdum onda da her yerde anarchy logosu var. Bu site saf Arch Linux mu?

Ben Arch kurmak isteyen birkaç kişiye bunu öneriyorum gerçek.

TechHut kanalının videosuna bakabilirsiniz.

Archman ve arcolinux saf kuruyordu sanırım.

Her ne kadar 2 distroyu da çok sevsem de ve Arcolinux'u bloat olmadan sade kurabilsende ikisi de saf Arch değil. Ama bu kötü oldukları anlamına gelmiyor. Özellikle arcolinux öneririm.

Saf değil, bunda da alg logosu veya yazısı olacaktır. Clı üzerinden Arch kurmak zor değil. Herhangi bir videodan bakarak kurabilirsiniz.

Saf Arch hocam o logoyu ya da Config dosyasındaki alg yazısını kaldırmak kolay. Neofetch bakarsanız ya da uname -a yazıp bakarsanız saf Arch olduğunu görürsünüz. Ayrıca i3 indirdim logo yoktu.(Config dosyasında alg yazısı var.) Ama diğr de ya da Wm'lerde var mı bilmiyorum.

Ek not: Ben de terminalle kurmayı öneririm kendimde terminalden kurdum ama içerik ürettiğim için ve çevremdekilere de önerdiğim için bu tür yenilikleri deniyorum 😊

Son düzenleme:
Prosedürlere uygun bir dağıtımın bile ana dağıtımdan izin alarak yola çıkması ve Arch politikalarını ihlal etmemesi gerekir. Biz bu politikalara tam uyumlu yürüdüğümüz halde bile bir sürü ithama maruz kalıp izahat verdik. Arch linux kuramayan türevlerini kurabilir ama doğrudan Arch Linux adı altında bir dağıtım oluşturmak çirkin bir davranış. Arch Linux ekibi gui olarak yayınlayamaz mıydı. Bu işin bir felsefesi mantığı ve amacı var. Üşenen türevlerini kurabilir, üşenmeyen veya merak eden Arch kurabilir. Ama gui arch çok yakışıksız bir çalışma.

Prosedürlere uygun bir dağıtımın bile ana dağıtımdan izin alarak yola çıkması ve Arch politikalarını ihlal etmemesi gerekir. Biz bu politikalara tam uyumlu yürüdüğümüz halde bile bir sürü ithama maruz kalıp izahat verdik. Arch Linux kuramayan türevlerini kurabilir ama doğrudan Arch Linux adı altında bir dağıtım oluşturmak çirkin bir davranış. Arch Linux ekibi GUI olarak yayınlayamaz mıydı? Bu işin bir felsefesi mantığı ve amacı var. Üşenen türevlerini kurabilir, üşenmeyen veya merak eden Arch kurabilir. Ama GUI Arch çok yakışıksız bir çalışma.

Hocam zaten arcolinux ya da archman kurmak isteyen kitle var ve kurabilir. Mesela arcolinuxD minimal kurulabilmesin ve bazı sebeplerden dolayı sevdiğim ve yakından takip ettiği bir distro. Aynı şekilde Türk yapımı Arch kullanmak isteyenlerde archman kullanıyor.

Ama archguı neresi yanlış anlamıyorum. İstediğim gibi değiştirme ve yayınlama hakkına sahip değil miyiz? Ayrıca terminal kurulumu yapan ve herkese terminalden kurulum yapmayı öneren biri olarak bence üşenen kişi de Arch Linux kurabilir. Bizi ilgilendirmez bence nasıl kurduğu 😊😏👍

Prosedürlere uygun bir dağıtımın bile ana dağıtımdan izin alarak yola çıkması ve Arch politikalarını ihlal etmemesi gerekir. Biz bu politikalara tam uyumlu yürüdüğümüz halde bile bir sürü ithama maruz kalıp izahat verdik. Arch Linux kuramayan türevlerini kurabilir ama doğrudan Arch Linux adı altında bir dağıtım oluşturmak çirkin bir davranış. Arch Linux ekibi GUI olarak yayınlayamaz mıydı? Bu işin bir felsefesi mantığı ve amacı var. Üşenen türevlerini kurabilir, üşenmeyen veya merak eden Arch kurabilir. Ama GUI Arch çok yakışıksız bir çalışma.
Arch Linux buyuk ihtimal hiçbir zaman GUI kurulum eklemeyecektir, dagitimin felsefesine aykiri. Fakat kurmak isteyen yeni kullanicilar için için Arch Linux GUI de bir sorun goremiyorum.
Hocam zaten arcolinux ya da archman kurmak isteyen kitle var ve kurabilir. Mesela arcolinuxD minimal kurulabilmesin ve bazı sebeplerden dolayı sevdiğim ve yakından takip ettiği bir distro. Aynı şekilde Türk yapımı Arch kullanmak isteyenlerde archman kullanıyor.

Ama archguı neresi yanlış anlamıyorum. İstediğim gibi değiştirme ve yayınlama hakkına sahip değil miyiz? Ayrıca terminal kurulumu yapan ve herkese terminalden kurulum yapmayı öneren biri olarak bence üşenen kişi de Arch Linux kurabilir. Bizi ilgilendirmez bence nasıl kurduğu 😊😏👍
Katiliyorum, fakat elle kurmakta fayda var. Daha hizli kuruyorum ben GUI'siz.

Arch Linux buyuk ihtimal hiçbir zaman GUI kurulum eklemeyecektir, dagitimin felsefesine aykiri. Fakat kurmak isteyen yeni kullanicilar için için Arch Linux GUI de bir sorun goremiyorum.

Katiliyorum, fakat elle kurmakta fayda var. Daha hizli kuruyorum ben GUI'siz.
Gentoo ve Arch Linux'u defalarca kurmanın belirtileri :)
Bu arada dediğiniz doğru. Elle daha rahat oluyor hem de daha hızlı.
Keşke bütün distroların böyle bir alternatif indirmesi olsaydı.

Bu arada o bu şu kanalı ile uğraşmayın hiç. EF -Linux Made Simple gayet de iyi anlatıyor. Arch sonrası kurulmda size çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı