Arctic 280 Liquid Freezer II nasıl bağlanmalı?

Bende de 5800x var, bende o soğutuyu almayı düşünüyordum. Normalde maksimum sıcaklık 90 diyor işlemci için. 85 lere çıkmaması lazım. Hem sıvı soğutma hemde 280 lik yani. O zaman ne anlamı oldu bin küsür para vermenin değil mi.

Daha önce Ryzen 3600X ve Gigabyte AB350M ikilisi kullanıyordum, kasanın yan kapağını açıyordum çoğu zaman. Hava akışı kötü heralde diye düşünüyordum. Şuanda Ryzen 5800X ve MSI B550 Gaming Edge var ve 2 adet Silverstone Air Blazer 120R fan aldım. Sıcaklıklar hala yüksek. Kasa Phanteks P400.

Kardeşimde de aynı kasa var. Onda Ryzen 3600X ve NZXT Kraken X62 280mm var. Sıcaklıkları oldukça stabil. Genelde 60-65 derece civarı, 70 dereceyi görmüyor.

Birkaç fotoğraf paylaştım. Montajı 2 defa yaptım sıkıntı olabilir diye, termal macun da birçok kez yeniledim. Şuanda Cooler Master Mastergel Maker sürülü. Sıcaklıklarda bir fark oluşmadı. Garantisi devam ediyor, yollasam mı diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    226,6 KB · Görüntüleme: 212
  • 2.JPG
    2.JPG
    259,2 KB · Görüntüleme: 155
  • 3.JPG
    3.JPG
    172 KB · Görüntüleme: 172
  • 4.JPG
    4.JPG
    218,6 KB · Görüntüleme: 167
  • 5.JPG
    5.JPG
    218,8 KB · Görüntüleme: 180
Daha önce Ryzen 3600X ve Gigabyte AB350M ikilisi kullanıyordum, kasanın yan kapağını açıyordum çoğu zaman. Hava akışı kötü herhalde diye düşünüyordum. Şu anda Ryzen 5800X ve MSI B550 Gaming Edge var ve 2 adet SilverStone Air blazer 120r fan aldım. Sıcaklıklar hala yüksek. Kasa Phanteks p400.

Kardeşimde de aynı kasa var. Onda Ryzen 3600X ve NZXT Kraken X62 280mm var. Sıcaklıkları oldukça stabil. Genelde 60-65 derece civarı, 70 dereceyi görmüyor.

Birkaç fotoğraf paylaştım. Montajı 2 defa yaptım sıkıntı olabilir diye, termal macun da birçok kez yeniledim. Şu anda Cooler Master MasterGel maker sürülü. Sıcaklıklarda bir fark oluşmadı. Garantisi devam ediyor, yollasam mı diye düşünüyorum.

Soğutucunun borusu aşağı gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@cerberus123 merhaba hocam, konuyu hortlatmak gibi olacak ama sormak istedim sorunu cözebildiniz mi ve nasıl çözdünüz? Soğutucunun borularını aşağı bakacak şekilde mi getirdiniz?

Aynı soğutucu aynı şekilde montaj yaptım.

Cevabiniz icin şimdiden teşekkürler.

@Slvstre Merhaba, şuanda borular aşağı şekilde kullanıyorum. İlk başta aşırı bir fark görmemiştim ama son zamanlarda saçma sıcaklıklar da pek görmüyorum. Bu halde stres testinde işlemcim 86-87 derece civarlarına çıkıyor (Ryzen 7 5800X).

Ama kullandığım Phanteks P400 kasa önü kapalı bir kasa. Yani önü açık bir kasa ile daha düşük sıcaklık alırım muhtemelen.

Dosya Ekleri

• IMG_8002.jpg
    IMG_8002.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 126
Daha önce Ryzen 3600X ve Gigabyte AB350M ikilisi kullanıyordum, kasanın yan kapağını açıyordum çoğu zaman. Hava akışı kötü heralde diye düşünüyordum. Şuanda Ryzen 5800X ve MSI B550 Gaming Edge var ve 2 adet Silverstone Air Blazer 120R fan aldım. Sıcaklıklar hala yüksek. Kasa Phanteks P400.

Birkaç fotoğraf paylaştım. Montajı 2 defa yaptım sıkıntı olabilir diye, termal macun da birçok kez yeniledim. Şuanda Cooler Master Mastergel Maker sürülü. Sıcaklıklarda bir fark oluşmadı. Garantisi devam ediyor, yollasam mı diye düşünüyorum.
Termal macunda
Thermal Grizzly Extreme veya sıvı metal olanını tek geçerim.
Sürdüğün macuna en az 10 derece fark atacaktır emin ol

@Slvstre Merhaba, şuanda borular aşağı şekilde kullanıyorum. İlk başta aşırı bir fark görmemiştim ama son zamanlarda saçma sıcaklıklar da pek görmüyorum. Bu halde stres testinde işlemcim 86-87 derece civarlarına çıkıyor (Ryzen 7 5800X).

Ama kullandığım Phanteks P400 kasa önü kapalı bir kasa. Yani önü açık bir kasa ile daha düşük sıcaklık alırım muhtemelen.

Aynı kasadan var bende de, P400S hatta, dün akşam kasanın önünü söktüm, 10 derece birden fark etti, şaka gibi. Sistemi aylardır boğuyormuşum haberim yok. Mesh ön panel alacağım bulursam.

Yeni konular

Geri
Yukarı