Arctic Freezer 34 E-Sports Duo nasıldır?

277726

Hectopat
Makaleler
4
Başlıktaki işlemci soğutucusunu almayı düşünüyorum. Sistemimdeki kasayla uyumlu mu? Önerir misiniz? Yoksa daha iyi bir öneriniz var mı? Bütçede 350TL'yi geçemiyorum. Bir de bu soğutucuyu takarken ne gibi yanlış yapmamam gerek? Daha önce hiç işlemci soğutucusu değiştirmedim. Normal bir ev kullanıcısıyım ama bu konulara ilgim ve az da olsa bilgim var. Daha deneyimli arkadaşlar ne konularda dikkatli olmalıyım? İçinden çıkan termal macunun hepsini kullanmalı mıyım?
İmzamdaki sistem:
AMD Ryzen 5 2600X / MSI GeForce RTX 2060 Ventus 6G OC / Corsair 2x8GB Vengeance siyah DDR4 3000 MHz CL16 / MSI B450 GAMING Plus 3466+MHz / Kingston 480GB HyperX / Cooler Master Masterbox MB501L 600W Carbon / ViewSonic 23, 6" VX2458-C-mhd 1ms 144HZFreeSync/GSync.

Başlıktaki işlemci soğutucusunu almayı düşünüyorum. Sistemimdeki kasayla uyumlu mu? Önerir misiniz? Yoksa daha iyi bir öneriniz var mı? Bütçede 350TL'yi geçemiyorum. Bir de bu soğutucuyu takarken ne gibi yanlış yapmamam gerek? Daha önce hiç işlemci soğutucusu değiştirmedim. Normal bir ev kullanıcısıyım ama bu konulara ilgim ve az da olsa bilgim var. Daha deneyimli arkadaşlar ne konularda dikkatli olmalıyım? İçinden çıkan termal macunun hepsini kullanmalı mıyım?
İmzamdaki sistem:
AMD Ryzen 5 2600X / MSI GeForce RTX 2060 Ventus 6G OC / Corsair 2x8GB Vengeance siyah DDR4 3000 MHz CL16 / MSI B450 GAMING Plus 3466+MHz / Kingston 480GB HyperX / Cooler Master Masterbox MB501L 600W Carbon / ViewSonic 23, 6" VX2458-C-mhd 1ms 144HZFreeSync/GSync.
İlk olarak bütçen için alabileceğin en iyi kule tipi işlemci soğutucularından birisidir.
İşlemcin ile uyumludur.
İçinden ne kadar termal macun çıkar bilmem onu sen göz kararı süreceksin ister ortasına biraz koy işlemcinin 2 mercimek boyutu kadar soğutucunun basıncıyla dağılır o yada ince bir tabaka halinde kartvizit yardımıyla sür.
Ek olarak bir soğutucu önerimde budur.
Görsel açıdan daha iyi, performansları hemen hemen aynıdır.

İlk olarak bütçen için alabileceğin en iyi kule tipi işlemci soğutucularından birisidir.
İşlemcin ile uyumludur.
İçinden ne kadar termal macun çıkar bilmem onu sen göz kararı süreceksin ister ortasına biraz koy işlemcinin 2 mercimek boyutu kadar soğutucunun basıncıyla dağılır o ya da ince bir tabaka halinde kartvizit yardımıyla sür.
Ek olarak bir soğutucu önerimde budur.
Görsel açıdan daha iyi, performansları hemen hemen aynıdır.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Şu an artic frezer 34 kullanmaktayım. Gerçekten iyi bir soğutucu. Ama bildiğim kadarıyla Cooler Master'den daha iyi. Benim bütçem en fazla buna yettiği için bunu tercih ettim.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Şu an artic frezer 34 kullanmaktayım. Gerçekten iyi bir soğutucu. Ama bildiğim kadarıyla Cooler Master'den daha iyi. Benim bütçem en fazla buna yettiği için bunu tercih ettim.
Cooler Master MA410P önermiyorum. Fiyatına göre iyi değil. Onu alacağınıza bunu alın:

Freezer 34 E-Sports ikisinden de iyi bilginiz olsun. Cylon 4 daha ucuz olmasına karşın Cooler Master olandan daha iyi sessizlik ve görüntü açısından. Soğutmaları aynı.

AMD kurulumu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında testlerde en az 2 derece fark çıkıyor bende araştırmıştım bir ara sonradan vazgeçtim zaten sadece görsel açısından tercih edilebilir.

Cooler Master MA410P önermiyorum. Fiyatına göre iyi değil. Onu alacağınıza bunu alın:

Freezer 34e-sports ikisinden de iyi bilginiz olsun. Cylon 4 daha ucuz olmasına karşın Cooler Master olandan daha iyi sessizlik ve görüntü açısından. Soğutmaları aynı.

AMD kurulumu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen öyle bende Arctic Freezer 34 kullanıyorum çok memnunum fan ayarı yapın BIOS'tan ben sesini duymuyorum sadece Power Supply'nin fan sesi geliyor :) coolor Master'dan da diğer üründen de iyi. Yalnız ölçüler ile kasanızı karşılaştırın. malum büyük bir soğutucu

İmzamdaki sistem:

Soğutucu ile gelen macun tek kullanımlık bende sipariş verdim pazartesi gelir büyük ihtimal ben fana süreceğim tamamını tercih senin ama dediğim gibi zaten tek kullanımlık.
Hocam yanında termal macun geliyor mu?

Evet geliyor gerci bende coler Master macun var 100 TL almıştım kaliteli bir Mac'um ama soğutucu ile gelen macunda kaliteli onu kullanırım.

Son düzenleme:
Soğutucu ile gelen macun tek kullanımlık bende sipariş verdim pazartesi gelir büyük ihtimal ben fana süreceğim tamamını tercih senin ama dediğim gibi zaten tek kullanımlık.

Evet geliyor gerci bende coler Master macun var 100 TL almıştım kaliteli bir Mac'um ama soğutucu ile gelen macunda kaliteli onu kullanırım.
Teşekkürler.

Konuya soğutucuyu aldığımı yazmayı unutmuşum. Kusura bakmayın. Soğutucuyu aldım ve kullanıyorum. Pek beklediğim kadar soğuttuğunu söyleyemeyeceğim ama stok soğutucuya oranla 20 derecelik bir fark var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı