Arctic Freezer 34 e-Sports Duo nasıldır?

HamzaAts

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sıvı soğutma istiyordum fakat anakartımda sadece CPU fan ve SYS fan girişleri var uzatıcılarlada uğraşmamak için hava soğutması bakmaya başladım bu soğutucu tavsiye edilmiş fiyatına değer mi yoksa başka soğutuculara bakmalı mıyım ?
Sistem bilgilerim:
  • Ryzen 5 3600 (4.2) sabit tutucağım.
  • Gigabyte B450M S2H
  • Corsair LPX 8x2 16 GB
  • Thermaltake Versa T25

Uygun fiyat performans ürünleri bırakırsanız çok mutlu olurum şimdiden çok sağ olun.
Ve söylemeyi unutmuşum sistemime bu soğutucu uyuyor mu?

Dosya Ekleri

• 1606298346135.png
    1606298346135.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 57
Şimdi şöyle ki, artık fiyatını hak eden bir soğutucu olmaktan çıktı bence. Güzel ancak F/P bir tarafı çok kalmadı.

Onun yerine yine eski F/P'sini biraz yitirmeye başlayan bu soğutucuyu öneririm.

Performansından ve kullanımda olacak durumlar hakkında pek bilgim yok ancak teorik olarak bu da iyi duruyor:

Veya bu da olur iyi bir model:

Her şeyin fiyatı çok arttı :(

Soğutucuları almadan önce kasanın maksimum CPU soğutucu desteğine bakın. Eğer soğutucu daha uzun gelirse kasaya sığmaz.

Kasanın maksimum desteği 150mm olarak görünüyor, bu boyutlarda bir kule tipi soğutucu bilmiyorum açıkçası, sanırım 120mm sıvı soğutma alıp push n pull yapmak daha mantıklı.

Son düzenleme:
Alınabilir. İyi bir soğutucu.
Kasa marka modeliniz nedir? Anakarttan daha çok bu önemli.
Thermaltake versa t25
Şimdi şöyle ki, artık fiyatını hak eden bir soğutucu olmaktan çıktı bence. Güzel ancak F/P bir tarafı çok kalmadı.

Onun yerine yine eski F/P'sini biraz yitirmeye başlayan bu soğutucuyu öneririm.

Performansından ve kullanımda olacak durumlar hakkında pek bilgim yok ancak teorik olarak bu da iyi duruyor:

Veya bu da olur iyi bir model:

her şeyin fiyatı çok arttı :(

soğutucuları almadan önce kasanın maksimum CPU soğutucu desteğine bakın. Eğer soğutucu daha uzun gelirse kasaya sığmaz.

kasanın maksimum desteği 150mm olarak görünüyor, bu boyutlarda bir kule tipi soğutucu bilmiyorum açıkçası, sanırım 120mm sıvı soğutma alıp push n pull yapmak daha mantıklı.

Benimle en çok ilgilenen adam gibi adam ❤

X6 diyede 3 fanlı bi soğutucı var o nasıl acaba

Ben şuan o kadar sıkıştım ki anlatamam sıvı soğutuma bakıyorum anakarta uymuyor kule tipi bakıyorum kasaya sığmıyor sistemi ben toplamış olsam böyle sorunlar olmayacaktı fakat ne yapalım bahtsızlık diyelim şu an içinde Xigmatek Apache Plus var bununla bir süre idare edebilir miyim 4.2 de?

Benimle en çok ilgilenen adam gibi adam ❤

Her zaman efendim :)

X6 diyede 3 fanlı bi soğutucı var o nasıl acaba

Bayağı enlemesine büyük bir soğutucu, ebatlarında 135mm yükseklik yazıyor ama pek inanamadım. 155mm olsa anlarım da 135 bayağı ufak bir boyut bunun için.

Gerçekten 135mm imiş :D bunu kullanabilirsiniz gibi görünüyor ama genişliği egzoz fana çarpar mı konusunda şüphe uyandırıyor bende. He tabii bir tane fanını çıkarırsınız falan ayarlanabilir.

He tabii RAM yuvalarını falan da hesaplamak var orayı unuttum.

Arkadaşlar ben sıvı soğutma istiyordum fakat anakartımda sadece CPU fan ve SYS fan girişleri var uzatıcılarlada uğraşmamak için hava soğutması bakmaya başladım bu soğutucu tavsiye edilmiş fiyatına değer mi yoksa başka soğutuculara bakmalı mıyım ?
Sistem bilgilerim:
  • Ryzen 5 3600 (4.2) sabit tutucağım.
  • Gigabyte B450M S2H
  • Corsair LPX 8x2 16 GB
  • Thermaltake Versa T25

Uygun fiyat performans ürünleri bırakırsanız çok mutlu olurum şimdiden çok sağ olun.
Ve söylemeyi unutmuşum sistemime bu soğutucu uyuyor mu?
Eskiden hype gören bir soğutucu idi. Şimdi bir numarası yok ama kimse tutup kötü demez. Daha düşük fiyatlarla iş görecek soğutuculara bakmalısın.

Her zaman efendim :)

Bayağı enlemesine büyük bir soğutucu, ebatlarında 135mm yükseklik yazıyor ama pek inanamadım. 155mm olsa anlarım da 135 bayağı ufak bir boyut bunun için.

Gerçekten 135mm imiş :D bunu kullanabilirsiniz gibi görünüyor ama genişliği egzoz fana çarpar mı konusunda şüphe uyandırıyor bende. He tabii bir tane fanını çıkarırsınız falan ayarlanabilir.

He tabii RAM yuvalarını falan da hesaplamak var orayı unuttum.
Senide bu günlerde çok uğraştırdım ama benim aciliyetten bi soğutucu almam lazım yoksa bunda stock soğutucu gibi bişey var r5 3600 ile 4.2 lerde sıkıntı yaşayabilirim nerden nereyi ölçmem gerek ölçeyim alayım bitsin gitsin artık saç kalmadı kafamda :)

Yeni konular

Geri
Yukarı