Arctic Freezer 34 e-sports montajında anakartı sökmek gerekli mi?

konrad_k

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Anakart
b460m-a pro
İşlemci
i5 10400
Intel 10400 kullanıyorum ve stok soğutucusuyla 85 derecelere ulaşıyorum. Bu soğutucuyu almaya karar verdim fakat videolarda anakartın sökülüp arkaya plaka takıldığını gördüm. Ama bu videolarda da hep Ryzen işlemcilere denk geldim. Anakartı sökmek de karışık geliyor. Kabloları tek tek söküp doğru biçimde geri takmak zor gibi.
Demem o ki anakartı sökmeden bu soğutucuyu monte etme şansım var mı?

Not: Başka soğutucu önermeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını ben 1 ay önce i5 11400F işlemci için kullandım, sökmeden takman çok zor ve riski fazla. Vidalarını sabitleyeceğin bir arka plaka mevcut, bunu düzgünce anakartın arka kısmına yerleştirmen lazım, ek olarak sogutucudaki fanların montajı da belli düzeyde ugrastıracaktır. Söküp yapmanızı tavsiye ederim, aksi halde bir veya birden fazla bileşene zarar verebilirsiniz.

Hayırlı olsun bu arada, bayağı kaliteli soğutucudur.

Eğer kasanızda işlemci soğutucusu braketini takabileceğiniz boşluk/alan varsa Anakartı sökmenize gerek kalmaz. Kasanızın sağ tarafında ki kapaktan o kısıma erişiminiz var mı bunu kontrol etmeniz yeterli.

Kasanın arka kapağını aç ve anakartın arkasını görüyor musun bak, eğer anakart görünüyorsa sökmene gerek yok.

Geri
Yukarı