Arctic Freezer Duo mu yoksa tek fanlısı mı?

Ürün geldi monte ettim başta bir açılmadı PC görüntü gelmedi bir şeyler yaptım hallettim onu işlemciyi 4.2 GHz yaptım 1.386V daboşta 50 derece 54 derece 45 derece oluyor diğer arkadaşların yazdığı gibi 30 35 dereceye düşmüyor ses açısından da fark yok eski soğutucuyla aynı bir de oyuna girip deneyeceğim ama memnun olmadım bu sonuçlarla montajı yanlış yapmış olabilirim belki ama 2 3 video izleyerek montajladım termal macun yayıldı işlemciye baktım. Hayal ettiğim gibi olmadı bakalım belki iade etmem gerekebilir.

Ürün geldi monte ettim başta bir açılmadı PC görüntü gelmedi bir şeyler yaptım hallettim onu işlemciyi 4.2 GHz yaptım 1.386V daboşta 50 derece 54 derece 45 derece oluyor diğer arkadaşların yazdığı gibi 30 35 dereceye düşmüyor ses açısından da fark yok eski soğutucuyla aynı bir de oyuna girip deneyeceğim ama memnun olmadım bu sonuçlarla montajı yanlış yapmış olabilirim belki ama 2 3 video izleyerek montajladım termal macun yayıldı işlemciye baktım. Hayal ettiğim gibi olmadı bakalım belki iade etmem gerekebilir.
Bende almayı düşünüyordum, şuanda vazgeçtim. Montajını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Çünkü genel olarak satın alanlar memnun.

Bende almayı düşünüyordum, şu anda vazgeçtim. Montajını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Çünkü genel olarak satın alanlar memnun.

Sadece benim yorumuma göre fikrini değiştirme burada hava 36 derece şu an soğutucuyu değiştirmeden önce oyunda 3600 MHz'de 74 dereceye kadar çıkıyordu voltaj 1.040 falandı soğuk çalışsın diye açmıştım şimdi 1.378 voltajda 4200 MHz'da oyunda 70 derece olunca 67 derecelere geri düşüyor eğer fanları 60 dereceye gelince %100 çalıştırırsan 65 dereceyi geçmez muhtemelen ben 60 dereceye geldiğinde %80 çalışsın yaptım bu durumlar genel olarak benle alakalı gibi Witcher 3 oynadım şimdi 10 dakika 70 dereceye gelince hemen 68 ,67 derecelere düşüyor bir de Destiny 2 oynayayım 30 dakika yazarım buraya.
Bende almayı düşünüyordum, şu anda vazgeçtim. Montajını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Çünkü genel olarak satın alanlar memnun.

Destiny 2'de de 70 dereceyi geçmiyor bu sıcakta 4.2GHz'de ve 1.378 voltajda iyi değer bence boştayken 50, 55 derece olması beni üzdü.

Son düzenleme:
Soğutması beğenilen bir soğutucu ama siz bilirsiniz gene. Kasanın hava akışı ve konumu da sıcaklık faktörünü etkiler. Bunları da göz önünde bulundurun. Ayrıca montajı tekrar kontrol etmenizi, emin olamazsanız tecrübeli birine göstermenizi tavsiye ederim.

Soğutması beğenilen bir soğutucu ama siz bilirsiniz gene. Kasanın hava akışı ve konumu da sıcaklık faktörünü etkiler. Bunları da göz önünde bulundurun. Ayrıca montajı tekrar kontrol etmenizi, emin olamazsanız tecrübeli birine göstermenizi tavsiye ederim.

Tekrar montajladım bunun montajını yapamayn da çok tecrübesizdir ve ben öyle biri değilim kendi pcimi kendim toplayıp kendim kurdum montajda sorun olduğunu düşünmüyorum artık ve kasam Sharkoon TG5 RGB önündeki cam kapağı açık kullanıyorum.

Montajdan emin olmadığınızı söylediğiniz için böyle söyledim alınmanıza gerek yoktu. Ama yakınımda daha düşük seviye kasa kulanmasına rağmen tek fanlı modelinden memnun kalan arkadaşım var. Kurulumunu bizzat ben yaptım, bu yüzden emin konuşuyorum. İyi forumlar.

Ryzen 5 3600 üzerinde çok da tatmin edici sonuçlar gösteremiyor bu soğutucu. Aynı ikiliyi kullanıyorum, bende de durumlar aynıydı. Bende soğutucu zaten vardı, işlemcimi değiştirmiştim, Ryzen 5 1600 'de çok güzel bir soğutma performansı gösterirken aynı performansı Ryzen 5 3600 'de gösteremiyor. Yabancı forumlarda baktım genellikle benzer sonuçlar alınıyor. Stok fana göre oldukça iyi bu arada fakat beni de hayal kırıklığına uğratmıştı. Voltajınız bu işlemci için aşırı yüksek ayrıca, ben de o voltajlarda kullanmayı denemiştim. Stres testine soktuğumda fanlar direkt olarak 2000RPM 'de dönmeye başlıyor, sıcaklık aniden 80 derecelere fırlıyor falan, randıman alamadım test hata vermese bile. 1.225V 4.1GHz 'de kullanıyorum şu an, size de bu civarlarda tavsiye ederim.

Ryzen 5 3600 üzerinde çok da tatmin edici sonuçlar gösteremiyor bu soğutucu. Aynı ikiliyi kullanıyorum, bende de durumlar aynıydı. Bende soğutucu zaten vardı, işlemcimi değiştirmiştim, Ryzen 5 1600'de çok güzel bir soğutma performansı gösterirken aynı performansı Ryzen 5 3600'de gösteremiyor. Yabancı forumlarda baktım genellikle benzer sonuçlar alınıyor. Stok fana göre oldukça iyi bu arada fakat beni de hayal kırıklığına uğratmıştı. Voltajınız bu işlemci için aşırı yüksek ayrıca, ben de o voltajlarda kullanmayı denemiştim. Stres testine soktuğumda fanlar direkt olarak 2000RPM'de dönmeye başlıyor, sıcaklık aniden 80 derecelere fırlıyor falan, randıman alamadım test hata vermese bile. 1.225V 4.1GHz'de kullanıyorum şu an, size de bu civarlarda tavsiye ederim.

Ben 1.27 voltaj 4.1 GHz'da AIDA64'de mavi ekran yedim.

Ben 1.27 voltaj 4.1 GHz'da AIDA64'de mavi ekran yedim.
Tekrar o voltajlarda denemediğim için hatırlamıyorum ancak dediğim gibi işlemcı fanlarının, testi başlar başlatmaz 2000RPM 'e yükselen, sıcaklığın da 80 civarlarında dolaşan voltajlara yükselmeyin. Ayrıca anakarttan işlemci fanının eğrisini düzenleyebilirsiniz. Ben daha örneğin tepe olarak 65 derecede değil de 80 derece 2000RPM 'e yükselmesini ayarladım, değerleri tam hatırlamıyorum sadece örnek olarak ne yaptığımı anlattım. Bu şekilde ayarlamalar yapabilirsiniz. 4.1GHz yemiyor ise 4.0 deneyin. Benim de 1.225 'de 4.1 sıkıntı yok iken, 4.2 vermem için 1.3 'ün üzerine çıkmam gerekiyordu, ben de gerek duymadım.

Yanında Arctic MX-4 ile geliyor ve bu termal macunu hakkında şöyle bir yorum var.
Arctic MX-4 alın. Coolermaster veya Noctua gibi ürünlerin testlerde daha iyi görünmesinin nedeni, kimya bilmeyen editörlerin cehaleti. Arctic'in kürleşme süresi 48 saat, en eski macunlardan olan Arctic Silver'ın ise 200 saat. Coolermaster veya Noctua gibi ürünlerde kürleşme süresi yok, sür çalıştır onlar. Testlerde kürleşme süresi beklenmiyor. Esas önemli detay ise ömür, Arctic MX-4'ün ömrü 8 yıl, Arctic Silver'ın ömrü 6 yıl, ki bunu bizzat test ettim, kürleşme süresi olmayanların ömrü ise oldukça kısa, 1 ay sonra performansları azalıyor, 6 ayda ise yenilenme gerektirecek kadar düşmüş oluyor.
Biraz zaman tanıyın performansta değişiklik olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı