Arctic Liquid Freezer II 240 vs CM MasterLiquid ML240L RGB

Hangi Sıvı Soğutmayı Tercih Edersiniz ?

• Oy verenlerin toplamı
    60
İsterseniz ayrı konu açabilirsiniz ama alışveriş yapan kişiler genelde memnun.

Hatta çoğu kişi oradan Arctic ürün alıyor.
İsterseniz yukarıdan da alabilirsiniz daha fazla para vermeye gerek yok gibi.
Bencede ama daha ucuz olanlar insanın aklında soru işareti bırakmıyor değil :) Yardımlarınız için teşekkürler bilişimporttan alıyorum sadece arctic ' e soru sordum MSI z270 pc mate ile ilgili her hangi bir uyum sorunu yaşar mıyım diye cevabını bekliyorum

Aynı zamanda pompa kısmında 40mm'lik ufak bir fan var (1000RPM-3000RPM) ve bu fan sayesinde pompa sürekli çalışmaktan ziyade 800 ile 2000 RPM arasında otomatik olarak inip çıkıyor.
VRM soğutması için pompanın üstüne konumlandırmışlar. Çok ince bir detay, zira hava soğutmadan sıvı soğutmaya geçince VRM sıcaklıklarında bariz bir yükselme fark ediyorsunuz. Bu, sıvı soğutma pompalarında hava soğutmada ki gibi işlemci dışında VRM katını da soğutan bir fanın olmamasından kaynaklanıyor. Bunun için Arctic, pompanın üstüne fan koyarak VRM sıcaklıklarını da düşük seviyede tutmayı amaçlamış.

Son düzenleme:
VRM soğutması için pompanın üstüne konumlandırmışlar. Çok ince bir detay, zira hava soğutmadan sıvı soğutmaya geçince VRM sıcaklıklarında bariz bir yükselme fark ediyorsunuz. Bu, sıvı soğutma pompalarında hava soğutmada ki gibi işlemci dışında VRM katını da soğutan bir fanın olmamasından kaynaklanıyor. Bunun için Arctic, pompanın üstüne fan koyarak VRM sıcaklıklarını da düşük seviyede tutmayı amaçlamış.
Yanlış bilgi vermişim o zaman hemen düzeltiyorum

Edit: Düzeltme seçeneğinin süresi dolmuş sanırım düzeltemiyorum. Burayı gören modlar ilgilenirse yanlış bilginin önüne geçmiş oluruz.

Bencede ama daha ucuz olanlar insanın aklında soru işareti bırakmıyor değil :) Yardımlarınız için teşekkürler bilişimporttan alıyorum sadece arctic ' e soru sordum MSI z270 pc mate ile ilgili her hangi bir uyum sorunu yaşar mıyım diye cevabını bekliyorum
Hocam merhabalar actric 240mm alacağım bende . Siz aldınızmı performansı nasıl bilgi verir misiniz ?

Ben Arctic Freezer II 240mm ile Silverstone PF240 arasında kaldım. Ama muhtemelen bir dahaki ay Silverstone'u alacağım çünkü ARGB ışıklandırmaya sahip.
Ancak Arctic'in de üzeceğini sanmıyorum. Keşke o da ışıklı olsaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı