Arctic Liquid Freezer II 240MM radyatörü çok sıcak

HeRoTR61830

Kilopat
Anakart
Msi z590 Gaming Force
İşlemci
i5 11600k
Öncelikle herkese merhabalar,
4-5 aydır kullandığım Arctic Liquid Freezer II 240MM sıvı soğutma kullanıyorum. Termal macunu tam ortaya, küçük fındık büyüklüğünde sıkıyorum. Buraya kadar montajında olsun hiçbir problem yok. Fakat oyunlarda işlemci derecesi 65-75 derece arası olmasına rağmen kasanın üstü felaket bir sıcaklık veriyor, el değdiremiyorum. Radyatörden felaket bir sıcaklık geliyor. Ben bu soğutmayı burada olsun ya da başka yerlerde olsun öneri üstüne almıştım. Fakat bu bir problem midir bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullandığım donanımlar:
Anakart: MSI Gaming Force z590
Sıvı Soğutma : Arctic Liquid Freezer II 240MM
İşlemci : i5 11600K
Kasa : Msi Sekira 100R

E ne güzel işte çalışıyor sistem ama 65-75 derece fazla bence. Kasanın ön panelini ve yan panelini söküp kaç derece sıcaklık değişecek test et. Fark çok fazlaysa kasanın hava akışı olmadığı için normalden sıcak çalışıyordur.

Soğutucuda problem yok olması gerektiği gibi çalışıyor ancak termal macun sürülme yöntemi yanlış. Bu yüzden sıcaklık bir tık fazla tavsiyem soğutucuyu çıkarıp termal macunu işlemciye yedirerek sürmeniz. Çünkü ortaya nokta şeklinde sıktığınızda genellikle işlemcinin köşelerine ulaşmıyor termal macun ve tam performans alamıyorsunuz.

Soğutucuda problem yok olması gerektiği gibi çalışıyor ancak termal macun sürülme yöntemi yanlış. Bu yüzden sıcaklık bir tık fazla tavsiyem soğutucuyu çıkarıp termal macunu işlemciye yedirerek sürmeniz. Çünkü ortaya nokta şeklinde sıktığınızda genellikle işlemcinin köşelerine ulaşmıyor termal macun ve tam performans alamıyorsunuz.
Eskiden hep öyle yapıyordum aslında fakat bazıları asıl böyle sürmelisin basınç uygulanınca dağılıyor dedi başka işlemcilerde bi sorunda yaşamadığım için böyle bir yönetim uyguladım yedirme işlemini sadece gpulara yapıyorum.

Eskiden hep öyle yapıyordum aslında fakat bazıları asıl böyle sürmelisin basınç uygulanınca dağılıyor dedi başka işlemcilerde bi sorunda yaşamadığım için böyle bir yönetim uyguladım yedirme işlemini sadece gpulara yapıyorum.
Çok yanlış bir yöntem her zaman basınç ile yayılmıyor en mantıklısı X ya da işlemci yüzeyine yaymak. Şu videoda testi var tek nokta ile işlemci yüzeyine yaymak arasında 5 derece fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok yanlış bir yöntem her zaman basınç ile yayılmıyor en mantıklısı X ya da işlemci yüzeyine yaymak. Şu videoda testi var tek nokta ile işlemci yüzeyine yaymak arasında 5 derece fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bundan sonra bende X şeklinde sürerim artık gerçekten mantıklı fakat şimdi yeni sürdüm kapattım tekrar söksemmi yoksa beklesemmi. 🥲

Pompadan ısınan sıvı radyatöre gidiyor onları fanlar soğutuyor soğumayana havanın olduğu kısma değiyorsan normal sıcaklığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı