Arctic Liquid Freezer II 280 ve Dark maxima V20 uyumu nasıldır?

Bu şekilde herhangi bir sorun yaşadınız mı? Bunun için kasanın önündeki 2 adet 20 mm'lik fanları sökmeniz gerekti mi?

Aynı kasayı ben de ALF II 280 mm ile kullanırım diyerek sipariş vermiştim fakat radyatörün kasanın üstüne sığmadığından haberim yoktu.
Herhangi bir sorun olmadı ısı açısından. kasa önündeki fanları sökmem gerekmedi ön kısmı çıkabiliyor kapak gibi. Sadece radyatör fanlarını söküp ters taktım. Şu ana kadar fark ettiğim ve sorun diyebileceğim tek şey geçenlerde temizlemek için kasayı açtığımda radyatörün biraz fazla toz topladığını görmem oldu. Ama onun dışında ısı açısından bir sorun yok. Ryzen 7 5800x3D işlemcim 45-50 derecelerde çalışıyor oyun oynarken.

Ben Ryzen 9 7900x işlemcim için 240 veya 360 mm'lik modeli almayı düşünüyorum. Sanırım radyatörü öne koyup soğutucunun üzerindeki fanları egzoz olarak yukarıya takacağım.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Eğer kasamın üst kısmına 2 adet silent wings 3 140mm takmamış olsaydım, ben de dediğinizi muhakkak düşünürdüm. Fanlar boşa çıkacak diye kıyamıyorum :)

Herhangi bir sorun olmadı ısı açısından. kasa önündeki fanları sökmem gerekmedi ön kısmı çıkabiliyor kapak gibi. Sadece radyatör fanlarını söküp ters taktım. Şu ana kadar fark ettiğim ve sorun diyebileceğim tek şey geçenlerde temizlemek için kasayı açtığımda radyatörün biraz fazla toz topladığını görmem oldu. Ama onun dışında ısı açısından bir sorun yok. Ryzen 7 5800x3D işlemcim 45-50 derecelerde çalışıyor oyun oynarken.
Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz? RTX 3090 TI kullananlar radyatörü ön tarafa tüpler aşağıda olacak şekilde takamadıklarını söyledi. Ekran kartı büyük olduğu için radyatörü tüpler yukarıda olacak şekilde takmak zorunda kalmışlar. Bildiğim kadarıyla bu şekilde soğutucuyu verimli bir şekilde kullanamıyosunuz.

Daha iyi anlamak için kasanızdan birkaç fotoğraf yüklemeniz mümkün olur mu?

Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz? RTX 3090 TI kullananlar radyatörü ön tarafa tüpler aşağıda olacak şekilde takamadıklarını söyledi. Ekran kartı büyük olduğu için radyatörü tüpler yukarıda olacak şekilde takmak zorunda kalmışlar. Bildiğim kadarıyla bu şekilde soğutucuyu verimli bir şekilde kullanamıyosunuz.

Daha iyi anlamak için kasanızdan birkaç fotoğraf yüklemeniz mümkün olur mu?
RX 6800 XT AMD Referans kart kullanıyorum. Fotoğraf atmaya çalışacağım.

IMG_20230409_194211.jpg

Tüpler yukarıdan geliyor evet. Ama bir problem yaşamadım.

Fotoğraf paylaştığınız için çok teşekkürler.

Bu şekilde takıldığında eğer pompa radyatörün daha yukarısında yer almıyorsa çok büyük bir sorun olmadığını, fakat radyatörün üst kısmında oluşan hava kabarcıklarının gürültü yapabileceğini ve soğutucunun ömrünü kısaltabileceğini söylüyorlar.

Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla radyatörü ön tarafa tüpler aşağıda kalacak şekilde takmak mümkün. Ekran kartı engel olur gibi gözükmüyor.

Bu şekilde takıldığında eğer pompa radyatörün daha yukarısında yer almıyorsa çok büyük bir sorun olmadığını, fakat radyatörün üst kısmında oluşan hava kabarcıklarının gürültü yapabileceğini ve soğutucunun ömrünü kısaltabileceğini söylüyorlar.

Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla radyatörü ön tarafa tüpler aşağıda kalacak şekilde takmak mümkün. Ekran kartı engel olur gibi gözükmüyor.
Muhtemelen takılır da ben uğraşmadım direkt yukarıdan çektim.

Merhabalar LF280'i takabildiniz mi acaba? Bende de msi 3070ti var. @kurmayoffuture sağolsun fotoyu paylaşmış ben yeni gördüm. Fotodan anladığım kadarıyla öndeki fanları sökmeden benim ön panele sığdırmam mümkün değil, üst panele de zaten sığmıyor. Kötü oldu. Ön fanları da çıkartmak istemiyorum açıkçası.
Siz ön panele takabildiyseniz bir fotoğrafını atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı