Arctic MX-4 ve termal padleri HP Omen 15'i yaktı

:D

Artık tek kullanacağım marka bozana kadar maxtor. Thermal Grizzly çok pahalı. Ben çok bir fark da göremedim üstelik denediğimde. Maxtor resmen bedava ve performanslı. Böylece en popüler ürünün en iyi ürün olmadığını kanıtlamış olduk. GD-900 de var aslında ama sahtesi çok.
Maxtor'un sahtesi var mı?

Elektriksel iletken malzemelerin ısı iletkenliği de yüksek olur. Benim de eski laptopa arctic mx4 sürdüm, hiç memnun değilim. Hemen thermal throttle seviyesine geliyo. Şöyle bi carbon pad mi sipariş versem ben de acaba?

Eki Görüntüle 1646783
Carbonaut düşünüyorum ama aşırı artmış fiyatı, sıvı metal daha ucuz :D Gerçi ucuza da kaçmamak lazım. Bilinmiş ve yorumları bulunan ürünlere bakmalı.

Maxtor icin övgü duydum, herkesin dilinda thermal grizzly kryonout var bi de. Bi kac kisi grizzlynin 6 gramlik paketine girilebilir aslinda.

Bu karbon pad degil bu arada, silicon.

Faz dönüşümlü termal ped honeywell. Macunu da var ped forumu da var. Ped katı gözükse de 45derece sıcaklık üstünde sıvılaşmaya başlıyor. Blok soğurken de katılaşmaya... Böylelikle büzüşme ve genleşme farklarından dolayı pumpout riski en aza iniyor ve çok çok uzun ömürlü bir malzeme.

maxtor 'u hiç araştırmamıştım.

Dikkat edin sahte bir şey gelmesin. Daha çok siparişi olan mağazalara bakmanızı öneririm.

Benzer fiyatta macun öneriniz var mı?
Bu nasıldır?
Bir arkadaş coolermaster mastergel önerdi bana ama onun da fiyatı yüksekmiş. 11w diyor ama işte deneme yanılma yoluyla da bunları aldıkça bütçe de kara delik açılıyor :D

:D

Artık tek kullanacağım marka bozana kadar maxtor. Thermal Grizzly çok pahalı. Ben çok bir fark da göremedim üstelik denediğimde. Maxtor resmen bedava ve performanslı. Böylece en popüler ürünün en iyi ürün olmadığını kanıtlamış olduk. GD-900 de var aslında ama sahtesi çok.

Kryonaut da partikül var sanırım. Bazı görsellerde soğutucu bloktaki bakırı zedelenmiş olarak görmüştüm. Uzun sürelik değil de kısa süreli kullanımlarda hız aşırtmalarda kullanın tavsiyesi vermişti birisi.
img_20191210_054251683_hdr-jpg.138969

1674869500789.png

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
veya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aralarında uçurum yok, muhtemelen montaj sırasında hata vb bir durum olsa gerek. 7. yıl atölyede kullanılan ürün markası çok keskin cümleler, kelimeler ile çöpe atılamaz ;)

Daha iyileri elbette mevcut lakin f/p ürün grubu kendileri hakkını yemeyin.

Veya.

Aralarında uçurum yok, muhtemelen montaj sırasında hata vb bir durum olsa gerek. 7. yıl atölyede kullanılan ürün markası çok keskin cümleler, kelimeler ile çöpe atılamaz ;)

Daha iyileri elbette mevcut lakin F/P ürün grubu kendileri hakkını yemeyin.

Kardeşim montaj hatası falan yok. Adamlar masaüstü test yapıyor. Bu kadar kalın kafalı olmayın. Biz neden bahsediyoruz siz neden bahsediyorsunuz? Masaüstü işlemciye diş macunu sür 95 derecede kalır. Git bir de laptopa sür o dış macununu.

Kardeşim montaj hatası falan yok. Adamlar masaüstü test yapıyor. Bu kadar kalın kafalı olmayın. Biz neden bahsediyoruz siz neden bahsediyorsunuz? Masaüstü işlemciye diş macunu sür 95 derecede kalır. Git bir de laptopa sür o dış macununu.
Hocam işlemciye veya GPU'ya sürdüğünüz macunun dizüstünüze zarar vermediğini biliyoruz. Tamam performansı kötü ama zarar gören kısım beslemelerden, VRAM'den. O zaman da sorun termal pedde yani. Termal ped pump out olamayacağına ve siz de yanlış kesmiş, kaydırmış olamayacağınıza göre 1) termal ped o kadar kötüydü ki arasında başka bir şey koysaydınız daha çok ısı iletirdi. Termal pedin kötülüğünden dolayı ısı iletilemedi ve fazla ısınmadan zarar gördü. Bu olay imkansız. Termal ped kötü olabilir ama en kötüsü bile o kadar ısınmasına sebep olmaz. 2) Termal pedde iletkenlikle alakalı bir şey oldu, kısadevreden zarar gördü. Bunu hayatımda ilk kez duyuyorum. Olma olasılığına sıfır diyemeceğim dolayısıyla. 3) Bu benim en muhtemel bulduğum. Siz hepsine aynı kalınlıkta koydunuz. Bu yüzden blok temas etmedi. Ve aşırı ısınmadan arıza verdi. @onno92 arkadaşın attığı ekran görüntüsünde de açık açık belirtiyor. Farklı yerlerde farklı iletkenlikte ve farklı boyutta ped kullanılması gerekiyormuş.

Hocam işlemciye veya GPU'ya sürdüğünüz macunun dizüstünüze zarar vermediğini biliyoruz. Tamam performansı kötü ama zarar gören kısım beslemelerden, VRAM'den. O zaman da sorun termal pedde yani. Termal ped pump out olamayacağına ve siz de yanlış kesmiş, kaydırmış olamayacağınıza göre 1) termal ped o kadar kötüydü ki arasında başka bir şey koysaydınız daha çok ısı iletirdi. Termal pedin kötülüğünden dolayı ısı iletilemedi ve fazla ısınmadan zarar gördü. Bu olay imkansız. Termal ped kötü olabilir ama en kötüsü bile o kadar ısınmasına sebep olmaz. 2) termal pedde iletkenlikle alakalı bir şey oldu, kısadevreden zarar gördü. Bunu hayatımda ilk kez duyuyorum. Olma olasılığına sıfır diyemeceğim dolayısıyla. 3) bu benim en muhtemel bulduğum. Siz hepsine aynı kalınlıkta koydunuz. Bu yüzden blok temas etmedi. Ve aşırı ısınmadan arıza verdi. @onno92 arkadaşın attığı ekran görüntüsünde de açık açık belirtiyor. Farklı yerlerde farklı iletkenlikte ve farklı boyutta ped kullanılması gerekiyormuş.

Kardeşim, arkadaş macundan bahsediyor. Gelelim pad kısmına. Padlerin kalitesi gerçekten son derece kötü. Çünkü lazer metre ile heatsinkin basacağı mesafeyi bile ölçerek taktım padleri. Şu pad konusu artık kapanırsa çok sevinirim. Konuşacaksak macunu konuşalım.

Carbonaut düşünüyorum ama aşırı artmış fiyatı, sıvı metal daha ucuz :D Gerçi ucuza da kaçmamak lazım. Bilinmiş ve yorumları bulunan ürünlere bakmalı.

Faz dönüşümlü termal ped honeywell. Macunu da var ped forumu da var. Ped katı gözükse de 45derece sıcaklık üstünde sıvılaşmaya başlıyor. Blok soğurken de katılaşmaya... Böylelikle büzüşme ve genleşme farklarından dolayı pumpout riski en aza iniyor ve çok çok uzun ömürlü bir malzeme.

maxtor 'u hiç araştırmamıştım.

Bir arkadaş coolermaster mastergel önerdi bana ama onun da fiyatı yüksekmiş. 11w diyor ama işte deneme yanılma yoluyla da bunları aldıkça bütçe de kara delik açılıyor :D

Kryonaut da partikül var sanırım. Bazı görsellerde soğutucu bloktaki bakırı zedelenmiş olarak görmüştüm. Uzun sürelik değil de kısa süreli kullanımlarda hız aşırtmalarda kullanın tavsiyesi vermişti birisi.
img_20191210_054251683_hdr-jpg.138969

Eki Görüntüle 1647832

Bunu gördüğüm iyi oldu. Alıp kullanacaktım garantiyi yakardı kesin. Sıvı metalde aynı şekilde zarar veriyor bakır, al. farketmeksizin. Hatta daha çok veriyor.

Geri
Yukarı