Arctic P12 (12cm) işlemci fanı alınır mı?

ismailkarsli

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Web Geliştiricisi
Bilgisayarı yaklaşık 1 yıl önce topladım ve şimdiye kadar yalnızca kasayla birlikte gelen 2 fanı kullanıyordum. Bilgisayar bazı oyunlarda reset attığı için temizlemeyi ve 3 yeni fan takmayı düşünüyorum.

Akakçe'den kontrol ettiğimde en üstte bu fan görünüyordu. Sizce alınır mı veya alternatiflere bakmalı mıyım? Fiyat/performans olmasına gerek yok ve sessiz çalışmasını tercih ederim.

Bir de anakart olarak B550-A Pro kullanıyorum ve dokümanında fan bağlantısı için aşağıdaki gibi yazıyor;
  • 1X 4-pin CPU fan connector
  • 1X 4-pin water-pump fan connector
  • 6X 4-pin System fan connectors
Scythe Fuma 2 soğutucu ve 5 fan için bu bağlantılar yeterli olur mu yoksa çoklayıcı vb. almalı mıyım?

Arctic P12 fanın kablosu başka fana hub olması için uygun çıkışı var. Çift fanlı soğutucuyu böylelikle tek olan CPU fan girişine bağlıyorum.
Bu mantıkla Arctic P12 fanları ikişer gruplar halinde rahat rahat anakartındaki fan girişlerine bağlayabilirsin.

Arctic P12 fanın kablosu başka fana hub olması için uygun çıkışı var. Çift fanlı soğutucuyu böylelikle tek olan CPU fan girişine bağlıyorum.
Bu mantıkla Arctic P12 fanları ikişer gruplar halinde rahat rahat anakartındaki fan girişlerine bağlayabilirsin.
Dediğinizi doğru anladım mı emin değilim.

Örneğin Akakçe üzerinde P12 için 4 pin yazıyor. Ben 3 fan aldığımda, ilk taktığım fan 4 pinlik yer kaplayacak, diğerleri ise birbirlerine bağlanacak olarak anladım. Doğru mudur?

Arctic P'ler soğutma için F'ler hava tahliyesi için uygun alacaksanız Arctic F12 alın, sessizlik içinse Be Quiet marka daha iyi bir seçenek.

Geri
Yukarı