Arctic P12 Fan bağlama

İlkykkc

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Arctic P12 pvm pst 120 mm fanlardan 2 adet alIp intake fan olarak kullanacağIm. Bu iki fanda da kendiliğinden çoklayIcI geliyor. Bu iki fanIn birinin çoklayIcIsIna diğer fanI bağlasam, boşta kalan diğer çoklayIcIya da halihazIrda çoklanmIş olan 2 adet egzoz fanImI bağlasam anakarttaki tek fan girişi olan SYS_FAN 1'e takabilir miyim bu şekilde 4 fanI? SIkIntI çIkar mI?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 fanın sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Piyasada halihazırda 4'ten fazla port sunan çoklayıcılar var ancak anakarttaki SYS fan portunun durumuna da bağlı bu biraz.
B550m S2H anakart modelini kullanıyorum. Galiba çoklayıcı alıp 4 tane fanı da ona bağladıktan sonra sys fan girişine takmak gerek.

Anakart üzerinden hayır. Bazi çoklayıcılar kontrolcü ile beraber geliyor bazıları düz fiyatına göre değişiyor.
O zaman Arctic 10 Port PWM Fan Çoklayıcı alıp tüm fanları buna bağlayıp bu cihazı da psunun sata kısmına bağlıyorum. Daha sonra bu çoklayıcının fan girişini de sysfan1 e takıyorum. Bu şekilde tüm fanlara hız kontrolü yapıp sağlıklı bir şekilde kullanabilirim değil mi ?

Bu şekilde bağlantı yaptığım zaman hız ayarı vs yapabiliyor muyum?

Gücü Molex/SATA'dan, fan kontrolünü ise PWM'den alan çoklaycılar var. Onları alırsanız anakarttan kontrol edebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı