Arctic P14 PWM alınır mı?

w0xcrush

Hectopat
Merhaba, sistemimi haftalar süren uğraşlarımın sonunda %80 oranında toparladım. Kasa olarak Sharkoon RGB Flow'u tercih ettim fakat biliyorsunuz ki kasada önyüklü olarak bir adet kasa fanı mevcut. Ben de takviye olması açısından iki adet Arctic P14 sipariş ettim. Bunları öne takacağım kasada bulunan fanı da egzoz fanı olarak kullanacağım arkada. Bilgi almak istediğim nokta Arctic'in soğutma performansı ve kalitesi. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İyi bayramlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi bayramlar.

Diğer konuya mesaj yazmışsınız kasanın kendi fanı 12cm olduğunu belirtmişsiniz.

Yalnız Arctic P14, 12cm değil 14cm. Kasanız uyumlu ise sorun yok ama bu konu hakkında bilginiz vardır umarım.

Merhaba, iyi bayramlar.

Diğer konuya mesaj yazmışsınız kasanın kendi fanı 12cm olduğunu belirtmişsiniz.

Yalnız Arctic P14, 12cm değil 14cm. Kasanız uyumlu ise sorun yok ama bu konu hakkında bilginiz vardır umarım.
Tabi ki, ifade eksikliğinden kaynaklandı sanırım. Kasada önyüklü olarak gelen fan 12cm, ve egsoz kısmının da maksimum desteklediği 12cm'lik bir fan. Ben de plan olarak kasanın önündeki fanı egsoz kısmına takacağım. Aldığım iki tane P14'ü de kasanın ön kısmına takacağım. Kendi sitesinden kontrol ettiğimde kasanın ön panelinin 2x140mm'lik fanları desteklediği söyleniyor.

Kendi sitesinden kontrol ettiğimde kasanın ön panelinin 2x140Mm'lik fanları desteklediği söyleniyor.

O halde bir problem olmayacaktır. Arctic P12/14 gerçekten fiyatına göre mükemmel bir fan. Onun yerine gidip diğer markalara ait fan almanız (fiyatı dahilinde) bence yanlış olurdu.

O halde bir problem olmayacaktır. Arctic P12/14 gerçekten fiyatına göre mükemmel bir fan. Onun yerine gidip diğer markalara ait fan almanız (fiyatı dahilinde) bence yanlış olurdu.
Çok teşekkür ederim, kusruma bakmazsanız merak ettiğim bir nokta daha var onu sormak istiyorum: F/P olarak en iyi bu fanı bulduğum için direk sipariş ettim. Sipariş ettikten sonra biraz araştırınca bu fanın radyatörlerde kullanılmasının daha uygun olduğunu gördüm. Şimdi ben bu fanı kasa fanı olarak kullansam herhangi bir performans kaybı ya da olumsuz bir durum yaşar mıyım?
Gayet kaliteli fanlardır. Dahaca videolarda veya forumlarda o fanlardan şikayet edeni görmedim.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı