Arctis 3 için Gürültü Dengeleme'yi açma

bthnkrtll

Kilopat
Herkese öncelikle merhabalar. Videolarda insan sesi hep geride ve onu dengelemek için kayıt aygıtının geliştirmeler kısmında ''Gürültü Dengeleme'' seçeneği vardı. Bende Arctis 3 olduğundan ve Steelseries Engine 3 programını kullandığımdan Realtek'i devre dışı bırakmak zorunda kaldım. Aksi takdirde Steelseries Engine'i görmüyordu. Bu yüzden de resimdeki ''Geliştirmeler'' kısmı devre dışı kaldı. Acaba bu gürültü dengelemeyi açabilmenin bir yolu var mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirim.

1531457704255.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SS Engine üzerinden zaten mikrofon ile yapabileceğin bütün ayarlar mevcut. Program üzerinden yapın, Windows üzerinden değil.
Hocam sizin de galiba Arctis 3 kulaklığınız mevcut. Acaba siz ses yazılım ayarlarını yaparken hangi yolları izlediniz? Sadece Steelseries Engine'3 mü kurdunuz yoksa Anakartın ses sürücüsünü mü? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Realtek kurulu olsun. Ama açmayın bile. Sadece bulunsun. Kulaklıkla ilgili bütün ayarları Engine 3 üzerinden yapabiliyorsunuz. Kulaklığın yazılımı olmasaydı Realtek önerebilirdik.

Ben bütün ayarlarımı Engine 3 üzerinden yapıyordum.
Hocam dediklerinizi yapıyorum ancak Steelseries engine 3 yazılımını bir türlü tanıtamadım. Sırf bunun için 2-3 defa format attım. Ses sürücümü anakart sağlayıcımdan indiriyorum. Acaba yanlış birşey mi yapıyorum?

Bazı sistemlerde Realtek ile Engine 3'ün çakışması gözlemlenebiliyor. Realtek kurulu olmadan kullanın o halde. Dediğim gibi ayarları programdan yapın, Windows'tan değil.
Hocam yukarıda bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın gürültü dengeleme değil. Şu seçenekte ki şey olacaktı.
Bazı sistemlerde Realtek ile Engine 3'ün çakışması gözlemlenebiliyor. Realtek kurulu olmadan kullanın o halde. Dediğim gibi ayarları programdan yapın, Windows'tan değil.
Hocam bir de şuan'da Realtek kurulu olmadığından galiba sesler'de aşırı bir patlama oluyor.Bu normal mi acaba?
Hocam sizide rahatsız ediyorum biliyorum ama şuan'da tekrardan Ses sürücüsünü kurdum.Şimdi Steelseries Engine 3'ü kullanabilmek için Realtek'i nasıl devre dışı bırakabilirim.
Hocam Merhabalar.benim kulaklığımda ki cızırtı sorunu çözülmedi.Aklıma bir fikir geldi.Galiba siz de Arctis 3 kullanıyordunuz.Eğer sizin için de uygunsa bana Kayıt aygıtlarınız'da ki ayarlarınızı gösterebilir misiniz?(Varsayılan biçim v.s)
Gösterebilirseniz çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı