Arduino ile butona basınca bilgisayar içerisinde işlem yaptırmak mümkün mü?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
İyi günler öncelikle. Mesela diyelim ki Arduino ile bir buton sistemi ayarladım. Ben bu butona basınca, bilgisayar üzerinden işlem yaptırmak istiyorum. Mesela butona basınca yeni klasör oluşturulsun gibi. Böyle bir şey mümkün müdür?

İyi günler öncelikle. Mesela diyelim ki Arduino ile bir buton sistemi ayarladım. Ben bu butona basınca, bilgisayar üzerinden işlem yaptırmak istiyorum. Mesela butona basınca yeni klasör oluşturulsun gibi. Böyle bir şey mümkün müdür?

Kod biliyorsan evet :)

Leonardo ile kontrol edebilirsin sistemi klavye gibi algılatarak. Onun dışında bir ampul yandı beynimde bak. Seri porttan veri alışverişi olmalı C# veya Python ile. İkisi ile de yapmışlığım var. Mesela butona basınca seri porttan bir mesaj alacak sistem ve o mesaj ile kontrol edecek bilgisayarı.

Rfid ile bilgisayar şifresi filan açabilirsiniz klavye mouse gibi kullanabilirsiniz.Hatta televizyon kumandasını bilgisayara bağlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rfid ile bilgisayar şifresi filan açabilirsiniz klavye mouse gibi kullanabilirsiniz.Hatta televizyon kumandasını bilgisayara bağlayabilirsiniz.
Klasör gibi dosya sistemi işlerinde seri port iş görür büyük ihtimalle. Ama giriş aygıtı olarak tanıtmak gerekiyorsa Leonardo / Pro Micro daha iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı