Arduino UNO 4WD araba çalışmıyor

ArmlessHere

Hectopat
Yer
Aydın Kuşadası, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen™ 5 3600 3.6ghz (Turbo 4.2ghz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache
AMD SAPPHIRE NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6
Asrock A520M-HDV AMD AM4 DDR4 Micro ATX
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache
Meslek
Öğrenci - (Yazılım Öğreniyor.)
Abi Arduino 4WD robot sınavım var. Robotu yaptım pilde sorun yok kablolarda da yok L298 motor sürücü kartında da sorun yok. Bende sorunun Arduino veya kodlarda olduğunu düşünüyorum.
C++:
 // L298N Bağlantısı

const int motorA1 = 5;  // L298N'in IN3 Girişi

const int motorA2 = 6;  // L298N'in IN1 Girişi

const int motorB1 = 10; // L298N'in IN2 Girişi

const int motorB2 = 9;  // L298N'in IN4 Girişi

void setup() {

// Pinlerimizi belirleyelim

pinMode(motorA1, OUTPUT);

pinMode(motorA2, OUTPUT);

pinMode(motorB1, OUTPUT);

pinMode(motorB2, OUTPUT);

// 9600 baud hızında bir seri port açalım

Serial.begin(9600);

}

void loop() {

// Arka tekerlekleri sürekli döndür

analogWrite(motorA1, 255);

analogWrite(motorA2, 0);

analogWrite(motorB1, 255);

analogWrite(motorB2, 0);

}
Bu benim kod sürekli tekerleri döndüren kod
Parçalar: Arduino UNO CH340, L298 motor sürücü kartı, pil (üstünde kaç Volt olduğu yazmıyor 3 tane), HC-05 Bluetooth.

Sorun kodunuz ile ilgili çok büyük ihtimalle. Unutmuş olmanın getirdiği bilgi eksikliğinden kesin bir nokta gösteremiyorum ama;
Serial begin yanlış hatırlamıyorsam ekranlar veya bir veri takibi için kullanılıyordu. Eğer öyleyse onun setup içerisinde olmaması gerekir, mantıken verinin güncellenebilmesi adına loop içerisinde olmalı.
Ayrıca analog write kısmında değişken kullanarak değerleri her döngüde değiştiren bir sistem yapmanız gerekmezmi? Driver o şekilde çalışıyor ise durum değişir tabi. Çok faydam olamadıysa kusura bakmayın, öyle bir durumda internetten ingilizce insanların bu projeyi nasıl yaptığına bakmanızı tavsiye ederim.

Sorun kodunuz ile ilgili çok büyük ihtimalle. Unutmuş olmanın getirdiği bilgi eksikliğinden kesin bir nokta gösteremiyorum ama;
Serial begin yanlış hatırlamıyorsam ekranlar veya bir veri takibi için kullanılıyordu. Eğer öyleyse onun setup içerisinde olmaması gerekir, mantıken verinin güncellenebilmesi adına loop içerisinde olmalı.
Ayrıca analog write kısmında değişken kullanarak değerleri her döngüde değiştiren bir sistem yapmanız gerekmez mi? Driver o şekilde çalışıyor ise durum değişir tabii. Çok faydam olamadıysa kusura bakmayın, öyle bir durumda internetten İngilizce insanların bu projeyi nasıl yaptığına bakmanızı tavsiye ederim.

Baktım türklerede baktım yok ama Serial begini deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı