Arduino'yu 12v AC ile vın pininden besleyebilir miyim?

Bence kapı otomatı gücünü kullanmayın. Alternatif olarak düzgün bir elektrik kablosu çekin.
Link verdiğiniz ürünün voltaj ayarı için bir de multimetre almalısınız.

Elimde eski bir multimetre mevcut, adaptörün kablosunu çok uzatsam sorun olur mu? Yakında bir priz mevcut olmadığı için. Röle Switch için otomata giden elektriği köprülesem sorun olmaz sanırım,

adaptörün kablosunu çok uzatsam sorun olur mu?
AC olarak sorun olmaz, ama DC için aynı şeyi söyleyemem. Kablonun kalınlığına ve tipine göre ve elektrik miktarına göre kayıp hesaplamak için bazı siteler arayüz sunuyor.

Yine de Arduino'nun 5-3.3 V arası çalışma gerilimi olduğunu düşünecek olursak çalışmalı.

AC olarak sorun olmaz, ama DC için aynı şeyi söyleyemem. Kablonun kalınlığına ve tipine göre ve elektrik miktarına göre kayıp hesaplamak için bazı siteler arayüz sunuyor.

Yine de Arduino'nun 5-3.3 v arası çalışma gerilimi olduğunu düşünecek olursak çalışmalı.

Merhaba 20metre bir kablo taktım fakat gösterdiğim adaptör ile denediğimde Arduino RFID kartı okuttuğum halde cevap vermiyordu 12v 500W bir trafoya bağladım, bir süre sonra yine tepki vermemeye başladı. Elimdeki trafo akıllı trafo olduğu için multimetre ile ölçemiyorum 0, 50v civarı gösteriyor. Ne yapmam gerek?
Arduino bileşenleri:
RFID okuyucu.
12v röle.
Jumper kablo.

Elimde eski bir multimetre mevcut, adaptörün kablosunu çok uzatsam sorun olur mu? Yakında bir priz mevcut olmadığı için. Röle Switch için otomata giden elektriği köprülesem sorun olmaz sanırım,

Bence Arduino'yu kapı otomatının yakınında bir yere sabitleyin RFID okuyucu ile röle tetikliyor iseniz kapı otomatını ben DC 12 v ile çalıştırabiliyorum muhtemelen sizde de çalışır diye düşünüyorum rölenin çıkışını kapı otomatına girebilirsiniz ben bizim evdeki kapı otomatına giden AC12v kabloya köprüledim ikisini aynı anda çalıştırmadığım sürece sorun yok yani AC voltaj ile DC voltaj çakışması olmazsa onun içinde siz röleyi tetiklediğiniz sırada birinin kapıyı açmak için otomat düğmesine basması gerekir.
Gelelim Arduino'yu çalıştırmaya eğer çekebilirsen yakınına bir yere 220v çekmeye bak ne kadar kısa mesafeden Arduino'ya 12v DC güç bağlantısını yaparsan o kadar sağlıklı olur aynı şey RFID kart ile Arduino arasındaki kablo mesafesi içinde geçerli. (Yanlış bildiğim birşey varsa kusura bakmayın)

Bunun içini açıp AC girişine gelen kabloyu bağlasam çalışır mı? Ve otomata giden elektiriğin AC veya DC olduğunu nasıl öğrenebilirim? Satış yerinde AC olduğu yazıyor fakat DC'de olabilir diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1946368

Farklı bir şey varsa Hepsiburada linkini atabilir misin çeviricinin.

Otomata AC12 v gidiyor olması lazım otomatların içinde iki adet küçük bobin bulunuyor AC12 v ile mıknatıslanma yapıp bobinlerin karşısındaki demir yardımı ile kapı kilidinin dili çekiliyor sizin söylediğiniz otomatta direkt kapıya takılanlardan ise 12v AC ile çalışıyordur(ben DC 12 ile de bizim otomatı çalıştırıyorum ne kadar sağlıklı bilemem)

Geri
Yukarı