Arızalı gelen hazır sistem iade edilir mi?

Hekko14

Hectopat
Merhaba ben Gaming genden bir sistem aldım. Bu sistemi 3 gün boyunca WattMan ve sürücü çökme hatalarıyla kullanamadım ve kasayı olduğı gibi Gaming gene götürüp bıraktım. Recep baltaş ve diğer arkadaşlarda açtığım bir konuda bu arızanın donanım arızası olduğunun yüksek ihtimal olduğu söylendi. Sonuç olarak ben bu kasayı komple iade edebilir miyim? Haklarım nelerdir?

Merhaba ben Gaming genden bir sistem aldım. Bu sistemi 3 gün boyunca WattMan ve sürücü çökme hatalarıyla kullanamadım ve kasayı olduğı gibi Gaming gene götürüp bıraktım. Recep Baltaş ve diğer arkadaşlarda açtığım bir konuda bu arızanın donanım arızası olduğunun yüksek ihtimal olduğu söylendi. Sonuç olarak ben bu kasayı komple iade edebilir miyim? Haklarım nelerdir?

Aldığınız yerin iade politikası vardır onu okuyun ve aldığınız yer ile de görşebilirsiniz.

Tabii ki edebilirsiniz hocam.
Arızalı/Ayıplı Ürün
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un hükümleri geregince ürünün ayıplı oldugunun servis raporu (DOA) ile onaylanması durumunda iade/degisim talep edilebilir.

Aldığınız yerin iade politikası vardır onu okuyun ve aldığınız yer ile de görşebilirsiniz.
Aldığınız firmanın iade politikası diye bir durumdan ziyade 6502 sayılı kanun var.
Koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz 14 günlük süre içerisinde.
Mal ayıplı ise de süre 6 aya uzamaktadır. Malın ayıpsız olduğunun ispatı da satıcıya aittir.

Arızalı/Ayıplı Ürün
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un hükümleri geregince ürünün ayıplı oldugunun servis raporu (DOA) ile onaylanması durumunda iade/degisim talep edilebilir.

Ayıplı ürün sadece ekran kartı, ben sadece ekran kartını iade alırlar diğerlerini kabul etmezler diye düşündüm. Hazır sistem komple iade edilir mi?

Arızalı/Ayıplı Ürün
Neden servis raporu ile uğraşşsın? Beğenmedim der iade eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı