Arızalı ürünün yenisi nasıl talep edilir?

8keyd

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda almış olduğum dizüstü bilgisayarım arızalıydı ve ben de yenisini isteme hakkımın olduğunu bilmiyordum. şu anda 6 ay geçti ve 6 ay geçtikten sonra artık bu arıza can sıkmaya başladı ve garantiye verdim garantiye verdim vermesine ancak şu anda hala aynı arızayı veriyor. Yanlış araştırmadıysam şu anda yenisini isteme hakkına sahibim ancak nereye müracaat etmem gerekir? Bu durum hakkında ayrıntılı bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi?

Ürünü detaylandırma yapabilir misin mısınız?

Ürün 2023 model ASUS TUF F15 4060 i7 işlemcili bir laptop sorun ise: Ekran bazen dakika bazen saniyeler sürüyor ancak sık sık oluyor ekranın rastgele bir kısmında siyahlık olup gidip geliyor servise verdim ve ekran değişti ancak hala aynı durum ile karşı karşıyayım ben durumun ekran kartından dolayı olduğunu düşünüyorum. Ürünü MediaMarkt'tan temmuz ayında satın aldım.

İkinci kez arızalandığında tüketicinin seçimlik hakkını kullanması revize edilmişti, son hâlinde aynı hata ya 2 ya 3 kez tekrarlanırsa seçimlik hakkınızı kullanabilirsiniz. Araştırıp net bir geri dönüş yapacağım hocam.

Öyle ya da böyle ürünü her türlü servise yollayıp ".. tarihinde tarafınıza iletmiş olduğum laptopun .. sorunları çözülmediğinden dolayı, seçimlik hakkım olan 'ayıpsız misli ile değişim' hakkımı kullanmak istiyorum. Buna istinaden tarafınızdan DOA Raporu talep ediyorum." tarzında bir talep oluşturun. Yazılı talep oluşturma imkanı yoksa kutuya bir yazı koyup, ek olarak kesinlikle mail atın.

İkinci kez arızalandığında tüketicinin seçimlik hakkını kullanması revize edilmişti, son hâlinde aynı hata ya 2 ya 3 kez tekrarlanırsa seçimlik hakkınızı kullanabilirsiniz. Araştırıp net bir geri dönüş yapacağım hocam.

Öyle ya da böyle ürünü her türlü servise yollayıp ". Tarihinde tarafınıza iletmiş olduğum laptopun. Sorunları çözülmediğinden dolayı, seçimlik hakkım olan 'ayıpsız misli ile değişim' hakkımı kullanmak istiyorum. Buna istinaden tarafınızdan doa raporu talep ediyorum." tarzında bir talep oluşturun. Yazılı talep oluşturma imkanı yoksa kutuya bir yazı koyup, ek olarak kesinlikle mail atın.

Hocam iki kez oldu şu an ve kanıtlı daha bugün oldu ASUS'a mail attım az buçuk sizin dediğiniz şekilde yazıp mailimi attım. Umarım değişim olur.

Geri
Yukarı