Arkadaş cinsel içerikli kitap yüzünden uzaklaştırma yedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım 2 hafta önce bir kitabı okudu ve kitabın içinde cinsel içerikler de bulunuyor. Hoşuna gittiği için kalem veya sticker tarzı bir şey ile bunları işaretlemiş. 2 gün önce de bir arkadaşı bu kitabı ondan istedi. Arkadaşı, okuldayken kitabı masanın üstünde unutup kantine gitmiş ve bir 6-7 kişi kitabın etrafında toplanıp o işaretlenen cinsel içerikli yerlere bakmış. Ardından bir hoca da kalabalığı merak edip sınıfa girmiş. Hoca da kitabı okuyunca sinirlenmiş ve konu müdür yardımcısına gitmiş. Ardından arkadaşıma "erkekleri tahrik etme"den uzaklaştırma cezası verilmiş. Arkadaş da kız olduğundan anne babasına kadar gitmiş konu ve şimdi anne ve babası farklı gözle bakıyor kızlarına. Bu nasıl bir saçmalık? Ne yapmalıyız?

Kitap okumak güzel bir şey ama şimdi konusu böyle olunca sıkıntı biraz geri kafalı insanlar için ayrıca kitabın yaşı 14-18 arası ama arkadaşında biraz akılsızmış kantinde bırakılırmı MEB'e başvursun hemen kitabın yaşına uyuyor

Dosya Ekleri

• 1710879714920.png
    1710879714920.png
    32 KB · Görüntüleme: 19
Cinselliğin hangi seviyesinden bahsediyorsun reşit olmayanlar için konuyu o kadar yoruma açık yazmışsın ki.
Hocam cinsel ilişkinin benim fikrimce yasal olması için kişinin yaşı yerine mantıklı kararlar verip verememesine bakılması gerek. Fakat 15 yaşından küçük bir kişi mantıklı kararlar verse bile cinsel ilişkiye girerse çok garip ve uygunsuz olacağından bence de 13-14 gibi çok ufak yaşlarda olmaması gerek. Ama ilişkiye girecek kişilerin yaşı da birbirlerine yakın olmalı normal gözükmesi için. Belirli bir yaşı geçince de son yazdığım şeyin de önemi kalmamalı.

Hocam cinsel ilişkinin benim fikrimce yasal olması için kişinin yaşı yerine mantıklı kararlar verip verememesine bakılır. 15 yaşından küçük kişiler mantıklı kararlar vermekte zorlaşsa bile cinsel ilişkiye girerlerse çok garip ve uygunsuz olacağından bence de 13-14 gibi çok ufak yaşlarda olmaması gerek. Ama ilişkiye girecek kişilerin yaşı da birbirlerine yakın olmalı normal gözükmesi için.

Senin yaşın kaç hocam? Ya yaşın küçük toplum mevzularından haberin yok ya da kendine hak çıkarmak için bu düşünceleri savunuyorsun? Hangisi?

Senin yaşın kaç hocam? Ya yaşın küçük toplum mevzularından haberin yok ya da kendine hak çıkarmak için bu düşünceleri savunuyorsun? Hangisi?
17 yaşına 1 ay önce girdim. Ve mantıklı kararlar verebildiğimi düşünüyorum aileme ve kendime yapabildiğim maddi ve manevi durumlar sayesinde.

17 yaşına 1 ay önce girdim. Ve mantıklı kararlar verebildiğimi düşünüyorum aileme ve kendime yapabildiğim maddi ve manevi durumlar sayesinde.

Ben aldım o zaman cevabımı. Küçük kızları rahat bırak daha hayatın başındasın yaşın 27 28 olana kadar olgunlaşamayacaksın büyüdüğün zaman kafa yapın çok değişik inan konuyu kaydet okuyunca kendine kızacaksın. Maddi yardım dediğin nedir bilmiiyorum ama bu olgunlaşmak değil emin olabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı