Arkadaş edinememek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Spor salonuna vücut geliştirmek için git diyorsan o iş öyle olmuyor ayrıca spor salonunda koca koca adamlarla arkadaşlık mı kuracağım? Yemeğine dikkat etmen gerekiyor aylık minimum 1000TL giderin oluyor. Ben akşam ne yesem diye düşünüyorum.

Sen gerçekten bensin. Zayıfım, sosyofobiğim. Kilo almam lazım ama ne yeterli beslenecek, salona gidecek para var; ne de dışarı çıkıp konseriydi, sinemasıydı, kafesiydi, bir yerlere gidecek para var.

Benim test sonucum bu şekilde çıktı :D.
@515538

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    36,7 KB · Görüntüleme: 60
Dostum şimdi benim bu ülkede çok cahil akran arkadaş dediğim ancak sokakta görsem selam bile vermeye üşendiğim tip oldu, şimdi size uymayan sizi eleştiren ve her bakımdan sizi düşüren insanla arkadaş olmayın, yani bilim ile ilgilenen ve kendi fikirleri olan insanlara biraz daha iyidir bu arkadaşlık konusunda çünkü çoğu insana saygı duyar ve empati kuran insanlardır, bulamazsanız da çok üzülmeyin yalnızlıkta iyidir bir noktada ancak çok yalnızlık da iyi değildir o dengeyi bulmak lazım bu hayatta.

Yaş 19 aynı dert biraz bende de var. Ben artık alıştım bu duruma. Üniversiteye gelsen de pek bir şey değişmiycek. Okul açıldığından beri sürekli okul ortamınıı gözetliyorum. Herkes birbirini nasıl kazıklarım? Nasıl bunu kendime çekip sınavlarda kendimi kurtarırım derdinde. Kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle yaşayın.

Yıllardır arkadaş edinemiyorum. Ortaokul, lise hep tek başına evden okula git gel şekilde geçti. Bu sene üniversiteyi kazanırsam gittiğim yerde de aynı durum olursa diye üzülüyorum. Hiç kafeye ne bileyim eğlence yerlerine gitmedim, tek başıma gitsem bile keyif vermiyor. Bir tane bile arkadaşım olmadı olduysa bile ben yazmadığım zaman yazmıyor. Kendi yapım uzaktan soğuk gelebilir ama biraz konuşsalar ne kadar samimi olduğumu anlarlar, her ne kadar insanlarla diyalog kursam da bir süre sonra ilerletemedim. Hayatımda ailem dışında hiç arkadaşım yok onlarla da aram bozuk biraz neredeyse hiçbir aktivitemiz olmadı bu yüzden pek samimi olamadık, herkes bir odaya çekiliyor. Gerçekten yalnızlığı 19 yıldır hissederek yaşıyorum çok garip bir his insanlara bakıyorum, sürekli konuşacak birileri var çevrelerinde gerçekten çok imreniyorum onlara. Discord sunucularına girip arkadaşlık kurmaya denedim onu da beceremedim. Çevremde konuşacak kimse olmadığı için konuşmayı unuttum birisiyle konuşurken heyecandan kekeliyorum o an aklıma konuşacak bir şey gelmiyor. Birçok spor alanlarına gittim ve yine arkadaşım yok. İş hayatına girdim, sessiz yapım dolayından bir hafta sonra çıkardılar. Gelecekte ne yapacağımı hiç bilmiyorum, çok ümitsizim. Dertleşecek kimsem olmadığı için buraya yazıyorum, rahatsız ettiysem kusuruma bakmayın.
Okurken kendimi gördüm diyebilirim ben de şu anda aynı durumdayım konuşmak istersen discord adresim.
Konusan Sincap#9142
Ne konuşacağız ki?
Bilmem derdini anlat tanışalım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı