Arkadaş olduğum kimse yok

Profesyonel desteğe ihtiyacın var gibi. Bende yalnızımdır fakat bu kadar ileri seviye kendimle konuşma huylarım yoktur.

Şu anda bir tedavi görüyorsanız devam edin hocam ben sonuç alamadım falan deyince tedaviyi bıraktınız sandım.

İlaçla tedavi gerekiyorsa doktorunuz söyler size zaten.
Psikoterapiyi bıraktım uzun zaman oldu ilaç tedavisi alıyorum psikoterapi olan kadın devlete yönlendirdi kesinlikle ilaç tedavisi alması gerekli dedi özeldeki bizde devletten ilaç yazdırdık

Maladaptive daydreaming (uyumsuz hayal kurma) olabilir bir araştır istersen.
Onu biliyorum evet bende var malesef eskiden anksiyete sıkıntısı çekerken çok fazla vardı olmayan olaylara ağlayıp sinirleniyordum şimdi okadar çok yok

Onu biliyorum evet bende var maalesef eskiden anksiyete sıkıntısı çekerken çok fazla vardı olmayan olaylara ağlayıp sinirleniyordum şimdi o kadar çok yok.

Bu sorun varsa, kendini sürekli meşgul tut çok zor ama hayal kurmamaya çalış hayal kurduğunu fark ettiğinde etrafındaki şeylere odaklan ve atıyorum aa bu hırkanın rengi maviymiş gibi cümleler kur yani hayal aleminden çıkmaya çalış, kesinlikle ve kesinlikle müzik dinleme çünkü müziğin ritmine göre hayal kuruyorsun eğer tempolu bir şeyse enerjin yükseldiği için ona göre hayal kuruyorsun güliyorsun yürüyorsun vs. düşük çalıyorsa hayal kurduğun senaryolar daha ağır oluyor ve gözlerinden yaş gelmeye kadar gidiyor. Bu yüzden müzik asla dinleme. Diğer bir çözüm ise kendine bir uğraş bul kafanı dağıttıkça ister istemez hayal kuramayacaksın, kendini gün içerisinde yor yani hayal kurmaya enerjin kalmasın spor vs yap.

Bu sorun varsa, kendini sürekli meşgul tut çok zor ama hayal kurmamaya çalış hayal kurduğunu fark ettiğinde etrafındaki şeylere odaklan ve atıyorum aa bu hırkanın rengi maviymiş gibi cümleler kur yani hayal aleminden çıkmaya çalış, kesinlikle ve kesinlikle müzik dinleme çünkü müziğin ritmine göre hayal kuruyorsun eğer tempolu bir şeyse enerjin yükseldiği için ona göre hayal kuruyorsun güliyorsun yürüyorsun vs. düşük çalıyorsa hayal kurduğun senaryolar daha ağır oluyor ve gözlerinden yaş gelmeye kadar gidiyor. Bu yüzden müzik asla dinleme. Diğer bir çözüm ise kendine bir uğraş bul kafanı dağıttıkça ister istemez hayal kuramayacaksın, kendini gün içerisinde yor yani hayal kurmaya enerjin kalmasın spor vs yap.
Yapmaya çalışacağım

Psikoterapiyi bıraktım uzun zaman oldu ilaç tedavisi alıyorum psikoterapi olan kadın devlete yönlendirdi kesinlikle ilaç tedavisi alması gerekli dedi özeldeki bizde devletten ilaç yazdırdık.

Onu biliyorum evet bende var maalesef eskiden anksiyete sıkıntısı çekerken çok fazla vardı olmayan olaylara ağlayıp sinirleniyordum şimdi o kadar çok yok.

Hocam bu forumdan şifa bulamazsınız verebileceğimiz birkaç basit tavsiye var zaten onlarda doktor yardımı kadar olmaz.

1)tedavinize devam edin.
2)ilaçlarınızı aksatmayın.
3)kontroller oluyordur illa onları kaçırmayın.
4)mutsuz olacağınız ortamlardan uzak durun.
5)sevdiğiniz şeylere vakit harcayın
6)arada açık havaya çıkın bir kafede kahve falan için.

Geri
Yukarı