Arkadaşım ailemin T.C. Numaralarını atıyor

Merhaba. Arkadaşım ben ona herhangi bir bilgi vermediğim halde bana kendi T.C.'mi anneminkini, babamınkini dahil atıyor. Bunu nasıl yapıyor? Anlamadım. Ve sorduğumda hiçbir bilgi vermiyor.
Arkadaşını bu duruma dair suç duyurusunda bulunabileceğine dair bilgilendir. Eğer panel işine devam ediyorsa bu bir suçtur sen arkadaşın diye suç duyurusunda bulunmazsan başka biri illaki bulunur. Eğer bu senin arkadaşınsa ve suç duyurusunda bulunmak istemiyorsan ailesine de söyleyebilirsin. Genellikle yaşı küçük olur bu panelcilerin.

Bunu bana yapacak olan "arkadaşım" hakkında önce yüklü bir tazminat davası açar, ardından olayın kamu davasına dönüşme evresini keyifle seyrederdim. Panele bağlanıp bilgileri açıktan sızdırmanın güvenli olduğunu düşünüyorlar.

Evet bir şey olmaz biz hocaya söyledik sadece uyardı aileme söyledim onlarda bir şey olmaz dedi zaten bir şey olsaydı benim de başıma gelirdi.
Dostum bu olay kişisel değil. Bir şey olmaz çocuklar kendi aralarında şakalaşmış türünden bir şey de değil. TCK'da hapis cezası olan aleni bir suç. Yaşa bakmaz.

Yapması suç yalnız. Şikayet etmek gerekir.

Etsek ne olacak bizde en başta okuldan falan atılır diye düşündük ama hiçbir şey yapmadılar ayrıca ailem şikayet etmedi.

Dostum bu olay kişisel değil. Bir şey olmaz çocuklar kendi aralarında şakalaşmış türünden bir şey de değil. Tck'da hapis cezası olan aleni bir suç. Yaşa bakmaz.

Ettik diyorum ya bir şey yapmadılar.

Bunu bana yapacak olan "arkadaşım" hakkında önce yüklü bir tazminat davası açar, ardından olayın kamu davasına dönüşme evresini keyifle seyrederdim. Panele bağlanıp bilgileri açıktan sızdırmanın güvenli olduğunu düşünüyorlar.

Ama elimde kanıt yok hemem siliyor.

Geri
Yukarı