Arkadaşım T.C kimliğim ile tehdit ediyor

Savcılık veya Cimer üzerinden şikayet edin. Kimlik bilgilerinin -illegal kaynaklar üzerinden- ele geçirilmesi ve bu bilgilerin yayılması, bu bilgilere dayanarak birilerini tehdit etme fiilleri ayrı ayrı suçtur. Kişi 18 yaşından büyükse veya 15 yaşından büyük ve işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayabilecek melekelere sahipse, her suç için ayrı ayrı ceza alabilir.

İşi biliyorsa örgün eğitimden çıkartabilir drop geçebilir ya da evine terör ihbarı yapabilir hocam dikkat et.
Kimseye numaranı , gerçek adını ve soyadını, yaşadığın yeri söyleme internette.

Bir şey olmaz. Elinin altında internet olup isteyen herkes ufak bir çabayla bunu öğrenebiliyor artık. Açık kaynak vatandaşlığın nimetleri. Keyfini çıkar.

Rahatsız oluyorum diyorsan yasal merciler belli. Hem arkadaş diyeceğin kişileri daha düzgün seçmende hayat dersi olmuş olur sana.

Yemek gönderme olayını bayağı artırıp para kitlerse yine sıkıntı.
Neye sıkıntı? Onun gönderdiğine dair yeterince kanıt yok. Yemeği yapıp getirenler bir zahmet kontrol etseymiş.

İsmini soy ismini biliyorsa zaten sülalende kim var kim yok görebilir. Korkacağın bir şey yok en fazla görür, yaptıkları şey milleti tribe sokup hacker gibi takılmaya çalışmak. Boş adamlar alayı bir baltaya sap olamaz.

Son düzenleme:
Merhaba, bundan 1 saat önce arkadaşım beni T.C. Kimliğim ile ve dedeminden tut teyzemin T.C. Kimliğine ve adına kadar bana attı. Ne yapmalıyım? Elim ayağım titriyor, arkadaşımın sağı solu belli olmaz.

Ben de bulabilirim. Umursama senden bir şey isteyerek tehdit etmeye devam ederse şikayetçi ol. Bak bakalım bir daha böyle bir şey yapıyor mu?

Merhaba, bundan 1 saat önce arkadaşım beni T.C. Kimliğim ile ve dedeminden tut teyzemin T.C. Kimliğine ve adına kadar bana attı. Ne yapmalıyım? Elim ayağım titriyor, arkadaşımın sağı solu belli olmaz.
Hocam MERNIS dataları sızdırıldı. Devletimiz çok güvenli olduğu için herkesin elinde bu bilgiler korkmanıza gerek yok. Sizi bunlarla tehdit edenlere "Teşekkür ederim ama bu bilgileri zaten biliyordum" deyip engelleyin. Benim arkadaşlar da yapıyor bunu ama kötüye kullanmıyorlar. Eğlencesine sadece panel almışlar. Benim bilgileri buluyorlar bakayım babanın gizli oğlu var mı falan diyorlar :D Amacı iyi olsun veya kötü olsun çoğu kişide şu an bilgileriniz var. Korkmayın bu yüzden. İstesem ben de bulurum ama yapmıyorum yani uzak duruyorum. Siz bile arkadaşınızın bilgilerini bulup ona attıktan sonra altında ok kanka diyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı