Arkadaşım dengesiz davranıyor

Lise 1'deyken tanıştığım, gerçekten samimi olacak kadar tanıdığım, biraz ilginç huylu bir arkadaşım var.

Ben şu an mezunu olduğum liseye başka bir okuldan nakil olmuştum, (ilk geldiğimde insanlarla bayağı sıkıntı yaşamıştım oraya girmeyeyim) bu çocuk sessiz sessiz oturuyordu. İlk başta çok egosuz, öz güvensiz gelmişti bana. Biraz da kiloluydu zaten. (abartı derecede değil ama belli oluyordu) ilk 2-3 ay hiç muhatap olmadım, o da muhatap olmuyordu; yakın olmadığı kimseyle konuşmuyordu. Zaman geçince ortak arkadaşlarımız vasıtasıyla biraz biraz konuşmaya başladık, biraz da olsa samimi olduk vesaire, senenin ortalarında birlikte oturmaya başladık ve ben bu çocuğun içten içe egoist olduğunu biraz anladım. Çok ama çok dengesizdi. Sadece kendi mutlu olduğu zamanlar düzgün davranıyordu. (sevgiliden ilgi bekler gibi konuştuğumu biliyorum ama bu benim en yakın arkadaşımdı, bir zahmet davranışlarına kafa yorayım) geri kalan zamanlarda bir şey dediğimde yüzüme bile bakmıyordu. Normalde insanların ne yaptığı, nasıl davrandığı umurumda bile olmaz ama bu çocuk harbi değişikti, kendimi mal gibi hissediyordum bunun davranışları karşısında. Her neyse, lise böyle böyle geçti.

Biz bununla aynı şehirde üniversite kazandık, hatta birlikte ev tuttuk. Her şey gayet güzel gidiyor falan filan, tam da ortak tanıdıklarımız; tanıdıklarımızın tanıdığı vs. birlikte tatile gideceğimiz zamanlarda basketbol oynarken bacağımı ciddi şekilde incittim, kaslar bile yırtılabilirdi. Ayağa bile kalkamıyordum. Bu arkadaş da zorunlu sebeplerden dolayı başka bir eve çıkmıştı o zamanlar. Sakatlık yaşadığımı bildiği halde bana bir kere geçmiş olsun demedi, ziyaret etmeye bile gelmedi. (o şehirde bir tek onu, güvenecek kadar tanıyorum) baktım ki tatile gittiği kişilerle bayağı bir samimi olmuş, aralarından su sızmıyor. Asosyal asosyal oturan çocuk sevgili yapmış, bana hiç bahsetmedi bile bundan, ayrıldıklarında duydum. Bu günlerde sanırım kavga etmiş birdenbire samimi olduğu arkadaşlarıyla. Ha bire arıyor bir şeyler yapalım falan diyor. Dün de kolay kolay verilmeyecek miktar borç para istedi, gönderdim. Değil teşekkür etmek, parayı aldım bile yazmadı :D

İyice canımı sıkmaya başladı bu olaylar, daha anlatmadığım bir sürü şey var. Siz de yaşadınız mı böyle şeyler?

Dipnot: Arkadaşlar derdim, dostumdan ilgi görmek falan değil bu arada öyle şeyler yazmayın. Derdim iyi gününde kaybolup kötü gününde beni kullan at makine gibi kullanmaya çalışması.
Bu tarz insanlar çok fazlasıyla türedi şu sıralar. 7. sınıftan beri tanıdım çok yakın bir arkadaşım vardı. Şuan 12. sınıfım ve yaklasık 5-6 yıldır aramızdan su sızmayacak derecedeydi. Taa ki arkadaşım sevgili yapana kadar. Öncesinde hiç sevgilisi olmadığı için bilmiyordum nasıl bir tepki verebileceğini. Yaklaşık 4 aydır arayıp sormuyor. Bir de motor almış paso kız arkadaşıyla geziyordu. Geçen gün utanmadan arayıp "Kanka kızdan ayrıldım moralim çok bozuk size gelebilir miyim dedi gecenin 1'inde" Tabii ben de kabul etmedim ve arkadaşlığımı kestim. Kendi içimde çok daha öncesinde kesmiştim ama ona dile getirme fırsatı bile bulamamıştım. 5 yıllık arkadaşım 1 kız uğruna gitti.

Bu tarz insanlar çok fazlasıyla türedi şu sıralar. 7. sınıftan beri tanıdım çok yakın bir arkadaşım vardı. Şuan 12. sınıfım ve yaklasık 5-6 yıldır aramızdan su sızmayacak derecedeydi. Taa ki arkadaşım sevgili yapana kadar. Öncesinde hiç sevgilisi olmadığı için bilmiyordum nasıl bir tepki verebileceğini. Yaklaşık 4 aydır arayıp sormuyor. Bir de motor almış paso kız arkadaşıyla geziyordu. Geçen gün utanmadan arayıp "Kanka kızdan ayrıldım moralim çok bozuk size gelebilir miyim dedi gecenin 1'inde" Tabii ben de kabul etmedim ve arkadaşlığımı kestim. Kendi içimde çok daha öncesinde kesmiştim ama ona dile getirme fırsatı bile bulamamıştım. 5 yıllık arkadaşım 1 kız uğruna gitti.
Bire bir aynı durum hocam. Dile getirdiğiniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı