Arkadaşım kendini jiletliyor

Bondrewd

Hectopat
Geçen günlerde sınıftan yakın arkadaşımın kolunda kesikler gördüm kalemliğinde de kalemtraşlarda olan jiletler vardı. Biraz sordum soruşturdum bunları kendi kendine yaptığını öğrendim. Konuşmayı denedim ama bu konu hakkında konuşmaya gelince hemen konuyu değiştiriyor veya geçiştiriyor. Şimdilik kimse bilmiyor bu olayı ve herkesten saklıyor. Bu durumdan kurtulması için ne yapabilirim?

Geçen günlerde sınıftan yakın arkadaşımın kolunda kesikler gördüm kalemliğinde de kalemtraşlarda olan jiletler vardı. Biraz sordum soruşturdum bunları kendi kendine yaptığını öğrendim. Konuşmayı denedim ama bu konu hakkında konuşmaya gelince hemen konuyu değiştiriyor veya geçiştiriyor. Şimdilik kimse bilmiyor bu olayı ve herkesten saklıyor. Bu durumdan kurtulması için ne yapabilirim?

Ebeveynlerini tanıyorsanız bu konu hakkında konuşun. Tabii nasıl kolundaki kesikleri görmüyorlar hiçbir fikrim yok ama eğer gerçek ise konu ebeveynlerini bu konu hakkında bilgilendirin.

Kusura bakma fakat arkadaşın s*lak ve onun s*laklığı seni ilgilendirmez, takma kafana.

Biraz daha yakınlaş, neden yaptığını anlamaya çalış bence. Dertlerini dinle, birlikte takıl, kendine zarar vermesine fırsat verme. Belki de çok ciddi bir problemi vardır ve çözüm yolu bulamadığı için kendine zarar verip yavaş yavaş kendini öldürmeye çalışıyordur. (umuyorum bu değildir) yakınlaştığınız zaman bence zaten azalır ama hala devam ederse birazcık bu konunun üzerine gidin uygun bir zamanda, (çevrede kimse olmadığında) bir süre sonra sinirleri gerilecek ve kişiliği iyiyse patlama noktası olduğu için anlatacaktır.

Belki de dediğiniz gibi ancak bu saçma davranışı ona zarar veriyor. Bir şekilde nasıl vazgeçtirebilirim?

Eğer size değer veren birisi ise sizde bir jilet alıp eğer bir daha kolunu jiletlersen bende kendi kolumu jiletlerim diyebilirsiniz en basitinden. Eğer size değer vermeyen birisi ise ve sevmediğiniz birisi ise bırakın yapsın kendi s*laklığı.

Geri
Yukarı