Yakın arkadaşım sürekli kendini insanlardan büyük sanıyor

Öyle insanlara aslında bir güzel dövsen kibri söner. Benim sınıfta da çok var böyle tipler. Ama hiçbir zaman kimseye vurmadım başıma bela almamak için. Geniş omuzlu yapılı heybetli biriyim ama bununla hiçbir zaman övünmedim ve hiçbir zaman kimseye vurmadım.
bu aralar kendimi zor tutuyorum dalasım var fakat aile sıkıntı
Size gaz falan vermiyorum. Gidip kimseye vurmayın. Başınıza bela almayın sonra disiplinle uğraşmayın. Evet kendinizi ezdirmeyin ama siz de onun gibi olmayın kavgacı olmayın.
beni değil herkesi ezmeye çalışıyor ses çıkartıncada döverim çıkışa gel diyen bi tip işte ama hayat karartıyor + kavgayı seven sürekli dövüşmek isteyen biri değilim damarıma basılmadıkça uzak dururum

Bu insandan uzak durun. Amacı sizin arkadaşınız olmak değil bence. Bana iyi gelmiyorsun deyip arkadaşlığınızı bitirin. Eğer artık dalga geçmesin vs. istiyorsanız öğretmenler aracılığıyla veya kendiniz göz dağı verebilirsiniz.

6ay önce falan oyun oynuyoruz bende bir item ondan 2 tane var onda da o itemden 5 tane var 1 tane ona vermedim diye ana bacı sövdü sonra helallik istedi...

Böyle boomer tiplilerle uğraşılmaz içinizi ferah tutmak için başkalarıyla takılın, gezin, eğlenin. Lisedeyken bana da böyleleri denk gelmişti, hatta bundan 2 gün önce eski beyinden zorlu arkadaş sandıklarım denk gelmişti. Yüz yüze denk gelince direkt kafamı çeviriyorum çünkü kendilerini bir halt sanmasınlar diye. Bunların tek bildiği ya kendi gücü ya da arkasına adam toplayıp ben en iyisiyim demek 1V1 öyle herkesin harcı olmuyor ama. Onun için diyorum o sizi 1 kere dövdü diye kendince rezil etmeye çalışıyorsa sizde lafınızla paramparça edebilirsiniz. (herkesin içinde deyin ki kolay kolay demesin)

bu aralar kendimi zor tutuyorum dalasım var fakat aile sıkıntı

beni değil herkesi ezmeye çalışıyor ses çıkartıncada döverim çıkışa gel diyen bi tip işte ama hayat karartıyor + kavgayı seven sürekli dövüşmek isteyen biri değilim damarıma basılmadıkça uzak dururum
Kır burnunu geç. Bu tipler bundan anlar anca.

Öncelikle neredeyse 3 yıldır arkadaşım şu ana kadar 2 kere kavga ettik. Birinde ikimiz de dövemedik diğerinde o dövdü. 3 kere affettim yaklaşık fakat bunları yapınca ezmeye çalışıyor ve gerçekten salmıyor ne zaman yanından vb. geçsem dalga geçme ıvır zıvırları ama çok sıktı ve dalasım var ama (disiplin ve aile) yüzünden dalmıyorum tavsiyeye ihtiyacım var. Herkesi döveceğine inanıp kendini herkesten büyük gören birisi.
Bu kişi arkadaşınız ise bence sorun sizde.

Dövüşcekseniz 1vs1 atın çünkü adam toplarsan arkadaşın kibiri gitmez hem de daha çok artabilir korkağa bak milleti toplamış 1vs1 gelemeye yememiş abilerini çağırmış diyebilir ben öyle derdim 1vs1 girin girecekseniz fakat dayak yerseniz yine aynı şeyler sizi bekliyor size tavsiyem o dediğiniz arkadaşın kavga etmesini izleyin neden diye soracaksanız bakalım ne yapıyor direk rastgele yumruk atan birimi yoksa doğru zamanı bekleyen birimi şimdi diyeceksin ne alaka onun dövüşünü izleyerek kendine strateji seçmen gerek.

Öncelikle neredeyse 3 yıldır arkadaşım şu ana kadar 2 kere kavga ettik. Birinde ikimiz de dövemedik diğerinde o dövdü. 3 kere affettim yaklaşık fakat bunları yapınca ezmeye çalışıyor ve gerçekten salmıyor ne zaman yanından vb. geçsem dalga geçme ıvır zıvırları ama çok sıktı ve dalasım var ama (disiplin ve aile) yüzünden dalmıyorum tavsiyeye ihtiyacım var. Herkesi döveceğine inanıp kendini herkesten büyük gören birisi.
Türkiye'de en çok bulunan şey - Kibir.

Arkadaşın bir gün hayatın sillesini yiyince akıllanacak ama geç olacak. Umarım erken akıllanır.

Geri
Yukarı