Arkadaşım yok

Çünkü ihtiyacım yok.
Olay bu aslında, sizin ihtiyacınız olmamış diye başkasının da ihtiyacı olmayacak diye bir şey yok.
Bence de dedikleriniz doğru ama yalnızlığı kabullenip yalnız kalmakla yalnızlığı kabullenemeyip de yalnız kalmak arasında büyük fark var

Olay bu aslında, sizin ihtiyacınız olmamış diye başkasının da ihtiyacı olmayacak diye bir şey yok.
Bence de dedikleriniz doğru ama yalnızlığı kabullenip yalnız kalmakla yalnızlığı kabullenemeyip de yalnız kalmak arasında büyük fark var.

Olmuyorsa çok zorlama. Veyahut da internetten dene.

Gİt okuluna efendi gibi, işini hallet, ve gel. Hayatım boyunca köpek gibi çalışıp, çırpınıp hayatta kalma mücadelesi veren ben, bu zamana kadar ciddi anlamda kasıtlı olarak herhangi bir arkadaş arayışında bulunmadı. Çünkü ihtiyacım yok.
Ben de aynen böyle düşünüyorum. Özgüvensizlik çıkarımınıza da son derece katılıyorum. Bence bir insan arkadaşım yok diye yakınmamalı. Hele bir erkek, kesin olarak yapmamalı bunu. Özgüvensizliğe çıkıyor biraz daha irdeleyince. Ki hayatta illa ki karşısına kendi gibi kafasına uygun insanlar da çıkar bu arkadaşın. Benim lisede olmadı mesela bu. Örneğin bu sene mezun olduktan sonra bütün rehberdeki lise arkadaşlarımın numalarını sildim tek tek. Arkadaşlarım da genelde benden yaşça büyük, okul dışında tanıdığım insanlar. Arkadaşlığa fazla anlam yüklememek gerekiyor. Olsa da olur, olmasa da. Sonucunda yalnız olduğunun farkında olmak gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı