Arkadaşım yok

Benim de yok be kral ortaokulda Full koridorlarda gezerdim, şu an lise 12'yim sınıfında içinde oturuyorum sabret 1 yılın kalmış. Dershanede bile tekim öyle milleti dinliyorum.
Aynı durumu bende yaşıyorum fakat ünide ne yapacaksın? Yani ben ünide artık bunalır gitmem diye düşünüyorum arkadaşsız gerçekten geçmiyor. Hele ders boşsa o zaman kendimi öldüresim geliyor yalnızlıktan.

Arkadaşlar merhaba, 16 yaşındayım 11. sınıfa gidiyorum ama mahallede falan hiç arkadaşım yok dışarı çıkıp gezebileceğim, takılabileceğim. Okulda ise sınıf ile çoğu kişiye muhattabım, konuşuyorum ama teneffüslerde sürekli beraber takıldığım gezdiğim birisi yok. Ne yapabilirim sizce? Çok sıkılıyorum.
Bu tarz kendini kısıtlaman yüzünden. Bir kişi ile konuştuğunda o kişiyle muhabbeti devam ettir. Muhabbetin bile hiç yoksa en azından 2-3 kişiyle konuşursun. Dışarı daha sık çık okuldaki arkadaşlarla dışarıda da iletişim kurmaya çalış. Ne bileyim futbol seviyorsan halısahaya git, sevmiyorsan başka bir spora git. Tanıştığın insanları aktivite yapmaya çağır ki aranızdaki ilişki kuvvetlensin. Arkadaşlığınız pekişsin.

Aynı durumu bende yaşıyorum fakat ünide ne yapacaksın? Yani ben ünide artık bunalır gitmem diye düşünüyorum arkadaşsız gerçekten geçmiyor. Hele ders boşsa o zaman kendimi öldüresim geliyor yalnızlıktan.
Bence ünide tek kalmak bir başarı sayılmalı. Sosyalleşecek o kadar çok fırsat olacak ki insan yalnız kalamaz ya.

Aynı durumu bende yaşıyorum fakat üniversite de ne yapacaksın? Yani ben üniversite de artık bunalır gitmem diye düşünüyorum arkadaşsız gerçekten geçmiyor. Hele ders boşsa o zaman kendimi öldüresim geliyor yalnızlıktan.

Hocam sırf fabrikada çalışmamak için gideceğim zaten fabrikada staj yapıyorum çekilmiyor biliyorum yine sıkılıcam ama yapacak bir şey yok.

Çok değişik bir düşünce hocam. Sesinizi çıkarmanız lazım.

Onu da yaptık hocam ama daha da alay konusu sayıldık.

Bence ünide tek kalmak bir başarı sayılmalı. Sosyalleşecek o kadar çok fırsat olacak ki insan yalnız kalamaz ya.
Yok hocam olur ya.
Hocam sırf fabrikada çalışmamak için gideceğim zaten fabrikada staj yapıyorum çekilmiyor biliyorum yine sıkılıcam ama yapacak bir şey yok.
Evet ama hayat böyle sürmüyor. Asosyal insanlara bakıyorum bot gibiler, çok kötü ama yavaş yavaş ona dönüşüyorum bende.

Geri
Yukarı