Arkadaşım Sürekli Bir Şeylerden Şikayetçi

krejwd

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Çok sevdiğim ve değer verdiğim yakın bir arkadaşım var fakat kendisi sürekli bir şeylerden şikayetçi. Tamam şikayetçi olabilirsin ama bazen cidden bunaltıcı oluyor. Örneğin bana WhatsApp'dan "ya şunlar niye böyle, bunlardan şöyle bıktım, şunlar şöyle s*l*k" falan gibi bir şey yazıyor. Ben buna gidip ne yazabilirim ki? Cevap vermeyip görüldü atınca umursamıyor oluyorum, görüldü atmış durumuna düşmemek için görüldü ayarını ve son çevrimiçi zamanını kapatıyorum. Bu sefer de zorla açtırtıyor. Hayır bende insanım ve bazen gerçekten moralim bozuk oluyor, üstten pat bildirim geliyor yine ilgimi çekmeyen bir konuda yazdığı bir şey veya yine bir şikayet mesajı. Lütfen yardımcı olun, ben bu arkadaşla aramdaki bu problemi nasıl çözebilirim? Gerçekten onu kırmak istemiyorum fakat bazen çok sinir bozucu olabiliyor bu durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen yardımcı olun, ben bu arkadaşla aramdaki bu problemi nasıl çözebilirim? Gerçekten onu kırmak istemiyorum fakat bazen çok sinir bozucu olabiliyor bu durum.
Arkadaşınızın, kendi üzerindeki bütün irinini zorla size akıtma gibi bir hakkı bulunmuyor. Arkadaşısınız elbette dinleyeceksiniz lâkin bu denli eşya gibi kullanılmanıza da göz yumamazsınız.

Açık açık şikâyetçi olduğunuz noktaları konuşun; varsın üzülsün, kırılsın, alınsın; iş artık gün içerisinde rahatsızlık verme evresine dayandığından ötürü çok bir söz hakkı -yazılanları göz önünde bulundurduğumuzda- bulunmuyor.

Aranıza bir sınır koyma vaktiniz gelmiş.

Arkadaşınızın, kendi üzerindeki bütün irinini zorla size akıtma gibi bir hakkı bulunmuyor. Arkadaşısınız elbette dinleyeceksiniz lâkin bu denli eşya gibi kullanılmanıza da göz yumamazsınız.

Açık açık şikâyetçi olduğunuz noktaları konuşun; varsın üzülsün, kırılsın, gücensin, alınsın; iş artık gün içerisinde rahatsızlık verme durumuna geldiğinden ötürü çok bir söz hakkı -yazılanları göz önünde bulundurduğumuzda- bulunmuyor.

Aranıza bir sınır koyma vaktiniz gelmiş.

Haklısınız hocam araya biraz mesafe koyma vakti gelmiş sanırım.

Yani tamam söyleyim ama onu kırmadan bunu nasıl ona söyleyebilirim ki? İlk tanıştığımızdan beri böyle bir huyu vardı zaten ama artık can sıkıcı olmaya başladı.

Benim de bir arkadaşım aynısını CS:GO'da yapıyordu sürekli ağlıyordu ya bu nasıl peek bu nasıl spray nasıl öldüm falan falan en sonunda konuştum biraz kırıcı olsa da artık yapmıyor ve daha iyi bir iletişimimiz var. Söyleyin ona açık açık sakin olmasını her şeyden şikayetçi olmamasını bence anlayışla karşılayacakdır.

Biz ona her şeyden şikayetçi değil de, ergen diyoruz. Ergenlik çağındaysa bu tip davranışlar normal. Değiştirmek de zor. Rahatsız oluyorsan konuşmayabilir veya uyarabilirsin.

Rahatsız olduğumu dile getirdim cevap bekliyorum bakalım.

"Şikayetçi olduğun konuları bana değil, bir foruma üye olup oraya yaz. Rahatsız oluyorum." gibisinden bir mesaj yaz.

Foruma üye zaten kendisi fakat aktif kullanmıyor.

Geri
Yukarı