Arkadaşım yok

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Okulda ya da mahallede hiç arkadaşım bulunmamakta, önceden arkadaşlarım fazlaydı ortaokul zamanında mahallede ve okulda çok arkadaşım vardı. Fakat şimdi neredeyse hiç yok. Babam sürekli dışarı çıkmamı istiyor ara sıra arkadaşlarımla gezmeye gidiyorum deyip tek başıma takılıyorum. Okulda sınıfta bile öyle herkes sınıfta arkadaşlarıyla takılırken ben yine tek kaldım. Sanki hepsi gelişmiş gibi fakat ben hep olduğum gibi kaldım. Konuşacak kardeşim abim falan da yok. Annem babam ayrıldı ve kardeşlerim arasından tek ben babamla kalıyorum babam yalnız kalmasın diye. İnsanları kendimden çok üstün çok değerli gördüm, kendimden çok insanları düşündüm bu benim hatamdı. Ve şu an derin bir yalnızlık hissediyorum. Yeni evimize taşınacağız fakat orada da hiç arkadaş bulamayacağımı düşünüyorum. Kendimi geliştirmek zorunda olduğumu düşünüyorum. Hiç kimseye bir zararım yok. Hiçbir dalda başarım yok, hiç gerçekten sevildiğimi hissedemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyalleşin, okulda veya yeni bir ortama girdiğinizde herkes sizin gibi yeniyse en baştan atılımda bukunarak insalar ile iletişimde bulunmaz gerekir. Şahsimce bu iş okulların açıldığı gibi 1 haftada yapılması gereken daha sonrasından yapılmadığı taktirde gruplanmadan dolayı kişinin tek başına kalmasına neden olan bir durum olarak gözlemledim. Korkmayın cesaretli olun.

Bu konuda insanların popüler kültür kölelerini sevdiler diyerek onları kendinden soyutlamanı yanlış buluyorum. Dünya kendi etrafımızda dönmüyor bunun da bilincinde olmak gerek. Sana naçizane tavsiyem kendi korunaklı zon alanından çıkman ve yeni arkadaşlıklar kurmak için çabalaman olacak. Şunu da unutma dışardan soğuk bir tip imajı verirsen insanlar senle iletişim kurmaktan çekinebilir veya istemeyebilir. Sıcak kanlı ve sosyal olmaya çabala iyi geceler

Bu konuda insanların popüler kültür kölelerini sevdiler diyerek onları kendinden soyutlamanı yanlış buluyorum. Dünya kendi etrafımızda dönmüyor bunun da bilincinde olmak gerek. Sana naçizane tavsiyem kendi korunaklı zon alanından çıkman ve yeni arkadaşlıklar kurmak için çabalaman olacak. Şunu da unutma dışarıdan soğuk bir tip imajı verirsen insanlar senle iletişim kurmaktan çekinebilir veya istemeyebilir. Sıcak kanlı ve sosyal olmaya çabala iyi geceler.

İyi geceler teşekkürler.

Yalnız olmak bazen iyidir. Kendini geliştirebilecek boşluğun sıkıntını önlemek için vakit bulursun. Orta okulda bende kısmen senin durumundaydım. Derslerim dışında 3D animasyon ve modelleme konusuna ilgi sardım ve kendi başıma denemeler yaparak kendimi geliştirdim. Beni gören topluluklardan arkadaşlarım oldu birdenbire. Sonra ansızın Topluluk için yer almaya insanlarla iletişim kurmaya ve ticaret yapmaya başladım. Şu an Freelancer olarak çalışıyorum kendime yaptığım en iyi yatırım oldu. Bu sene bu bölümü tutturmak için YKS sınavına hazırlık yapmaktayım. Yani yalnız kalman kendi hedefini bulmana yardım sağlar. Olaya olumsuz değil olumlu yönden bak. Madem kimse seninle arkadaş olmak istemiyor sende onların seninle arkadaş olmak istemesini sağla. Bu benim verdiğim örnek olmayabilir. Bir yazar olabilirsin. Forumlar açıp şiirler romanlar dijital kitaplar ya da romanlar yaz, yazılım öğren kendin program kodlamaya çalış ya da spora yönel herhangi bir sporda en iyi olmaya çalış. Her şey okumakla olmuyor kendini elinden gelebildiğince çalış kendini insanlara göster. Önemli olduğunu onlara göster sen değil onlar seninle arkadaş olmak istesin. Yalnız olmayı kendine avantaj olarak kullan. Gelecekte bunu belki de bulamayacaksın bile.
Kısacası insanlara kendini kanıtla kendine yatırım yap. Yalnız olmayı avantaj olarak kullanmalısın.

Böyle düşünen milyonlarca insan var diğerleri benden üstün, kimse benle arkadaş olmak istemez diye düşünen. Bu yüzden belki konuşmaya çekindiğin insan da senden çekiniyor. İnsanlarla sohbet etmeyi dene. Sonra zaten kendiliğinden arkadaş oluyorsun zaten muhabbet ettikçe. Zevkleriniz uyuştuysa tabi. Ama 2-3 tane insanla sohbet edip zevkiniz uyuşmayınca durma daha çok insanı tanımaya çalış ki onlar da seni tanısın. Fakat insan seçimi çok önemli bence. Vatana milleti geçtim kendine hayrı olmayan tiplerle arkadaş olmak yerine yalnız kalmak cidden daha iyi. Bizim neslimizde de bu türde insan çok o yüzden dikkatli arkadaş seçmek lazım.

Yalnız olmak bazen iyidir. Kendini geliştirebilecek boşluğun sıkıntını önlemek için vakit bulursun. Orta okulda bende kısmen senin durumundaydım. Derslerim dışında 3D animasyon ve modelleme konusuna ilgi sardım ve kendi başıma denemeler yaparak kendimi geliştirdim. Beni gören topluluklardan arkadaşlarım oldu birdenbire. Sonra ansızın topluluk için yer almaya insanlarla iletişim kurmaya ve ticaret yapmaya başladım. Şu an freelancer olarak çalışıyorum kendime yaptığım en iyi yatırım oldu. Bu sene bu bölümü tutturmak için YKS sınavına hazırlık yapmaktayım. Yani yalnız kalman kendi hedefini bulmana yardım sağlar. Olaya olumsuz değil olumlu yönden bak. Madem kimse seninle arkadaş olmak istemiyor sende onların seninle arkadaş olmak istemesini sağla. Bu benim verdiğim örnek olmayabilir. Bir yazar olabilirsin. Forumlar açıp şiirler romanlar dijital kitaplar ya da romanlar yaz, yazılım öğren kendin program kodlamaya çalış ya da spora yönel herhangi bir sporda en iyi olmaya çalış. Her şey okumakla olmuyor kendini elinden gelebildiğince çalış kendini insanlara göster. Önemli olduğunu onlara göster sen değil onlar seninle arkadaş olmak istesin. Yalnız olmayı kendine avantaj olarak kullan. Gelecekte bunu belki de bulamayacaksın bile.
Kısacası insanlara kendini kanıtla kendine yatırım yap. Yalnız olmayı avantaj olarak kullanmalısın.

Şu an hiç kendimce favori olan iş bile yok. Futbol'u çok seviyorum ama ayağım düz taban 2 dakika koşsam ayağımın tabanları başlıyor ağrımaya.

Bu arada babanı yalnız bırakma. Adamla dışarı çıkın eğlenin vakit geçirin arkadaş bulamasan bile babanla birbirinizi tamamlarsınız.

Şu an hiç kendimce favori olan iş bile yok. Futbol'u çok seviyorum ama ayağım düz taban 2 dakika koşsam ayağımın tabanları başlıyor ağrımaya.

Bu bir gerçekçe olmamalı. Bu yokuş yukarı çıkan bir kaplumbağanın önündeki engeli görünce ben buradan geçemem demesi gibi bir şey. Gidip bir kulübe yazıl ya da parkta sokakta top oynatan çocuklara yer var mı diye sor en kötü ihtimalle yok yanıtını alırsın. Bu utanılacak veya kalp kıracak bir şey değil tamam der geçersin. Ne kadar kötü oynuyorsan oyna elinden geleni yap orada da tercih edilen olmaya çalış. Orada yaşadığın rekabet bile arkadaş edinme katkı sağlayacaktır. Engelin etrafından dolaş yoluna devam et elbet güneşi göreceksin emin olabilirsin. En ufak şeyden kendine bir + çıkarmaya çalış. Acele etme fikrin değişebilir ilgi alanın değişebilir herşey olabilir. Genç yaşında olduğunu düşünüyorum. Her An herşey değişebilir.

Bu arada babanı yalnız bırakma. Adamla dışarı çıkın eğlenin vakit geçirin arkadaş bulamasan bile babanla birbirinizi tamamlarsınız.
Kesinlikle buda bir seçenek.

Babamda bana üzülüyor, sürekli dışarı çık arkadaşın yokmu felan diyor. Babamla da birbirimizi tamamlıyamıyoruz, doğru düzgün konuşamıyoruz bile aklımıza konuşacak bir şey gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı