Arkadaşımın hoşlandığı kızdan hoşlanıyorum

Arkadaşın bunu öğrenirse, sana kin besleyebilir. Bence sessiz kalın ve fazla belli etmeyin. Hele hele arkadaşınız ile çok yakın iseniz daha da kötü olur.
Arkadaşı da yazarımızın sevdiği kızdan hoşlandığı için neden yazarımız da ona kin beslemiyor? Tek taraflı bakıyorsunuz.

Yaşın gereği doğal ama boş iş bunlar. Yaşın ilerledikçe özellikle lise için ne boş işler olduğunu anlayacaksın.

Hocam ben onun hoşlandığını bilmiyordum. 1 aydır kızdan hoşlanıyorum.
Hoşlanıyorsan geri adım atmanın anlamı yok. Burada dostluktan ve racondan söz edenlerin uygulamaya geldiğinde aynısını yapacağından şüpheliyim. Genellikle bir arkadaşın senin hoşlandığın kızı seviyorsa gayet de yürür, sen seviyorsun diye geri adım falan atmaz. 1950'lerde yaşamıyoruz.

Arkadaşınla ne kadar yakın olduğuna da bağlı. Kalkıp sana sakın kızdan hoşlanma diyemeyiz. İkiniz de aynı duyguyu besliyorsunuz. Bir yandan da hala küçük olduğunuz için ikisi de sonsuza kadar sürmeyebilir. Sallantılı şeyler bunlar.

Senin yaptığın racona ters kardeş. Çocuk hoşlandığını söylemiş, sen niye göz koyuyorsun?
Ne bu, Kurtlar Vadisi çekimi mi? Ne raconmuş arkadaş. Herkes havalı olma derdinde.

Arkadaşı da yazarımızın sevdiği kızdan hoşlandığı için neden yazarımız da ona kin beslemiyor? Tek taraflı bakıyorsunuz.

Yaşın gereği doğal ama boş iş bunlar. Yaşın ilerledikçe özellikle lise için ne boş işler olduğunu anlayacaksın.

Herkes aynı düşünceye sahip değil ki hocam. Konu sahibi dostumuz ona bir kin beslememiş (ki beslemişse de bunu burada söylememiş) ancak arkadaşı ona kin besleyebilir. Hem de tüm sınıf, arkadaşının o kızdan hoşlandığını biliyormuş. Birden bende bu kızdan hoşlanıyorum, diye çıksa sınıf arkadaşları psikolojik baskı yapabilir.

Herkes aynı düşünceye sahip değil ki hocam. Konu sahibi dostumuz ona bir kin beslememiş (ki beslemişse de bunu burada söylememiş) ancak arkadaşı ona kin besleyebilir. Hem de tüm sınıf arkadaşının o kızdan hoşlandığını biliyormuş, birden bende bu kızdan hoşlanıyorum diye çıksa sınıf arkadaşları psikolojik baskı yapabilir.
Son top kızda hocam. Dişi seçecek erkekler tepişecek. Baskıyı kaldıramayan da oynamasın bu oyunu.

Merhaba. İyi akşamlar. Ben 10. sınıf bir gencim. 9. sınıf bir kızdan hoşlanıyorum. Fakat bunu kimseye söylemedim. Arkadaşım da aynı kişiden hoşlanıyor. Onun hoşlandığını sınıftaki çoğu kişi biliyor. Bugün arkadaşlarım onun sevdiği kızı gösterirken söylesem mi diye düşündüm fakat söylemedim. Şimdi bizim okulda yılbaşında bir etkinlik yapılıyor. Herkes istediği kişiye mektup atıyor fakat mektubu yazdığınız kişi sizin kimin yazdığını bilmiyor. Ben bu kıza mektup atacaktım. Ama şimdi kararsızım. Arkadaşıma söylemeli miyim sizce? Şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar.
Kızı bırak. Eğer yanlış bir harekette bulunursan muhtemelen 2-3 sene okulun yalnız çocuğu olursun.

Ne bu, Kurtlar Vadisi çekimi mi? Ne raconmuş arkadaş. Herkes havalı olma derdinde.
Bak çocuk, dizilerden görüdüğün şeylerle birilerini yargılamayı bırak ve yoluna bak. Herkes sizin kadar geniş olmak zorunda değil.

Geri
Yukarı